Новини » Політика

Російське подружжя попросило політичного притулку в Україні

Фото: ДПСУ

Прикордонний наряд під час патрулювання державного кордону у Сумській області зупинив подружжя, яке щойно перетнуло кордон. Затримані громадяни Росії попросили політичного притулку в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

Затримані одразу повідомили, що вони є подружжям і що, оминувши російські пункти пропуску, втікають з Росії через переслідування з метою отримання політичного притулку в Україні.

Чоловік розповів, що понад десять років займався прибутковим бізнесом, а саме – продажом автомобілів, через що піддавався постійному тиску та примусу сплачувати данину від начальника одного з РУВД міста Москви. У 2010 році він був змушений закрити свій бізнес через постійні погрози та створення штучних перепон від представників влади.

Також росіянин розповів, що згодом він створив свою інтернет-сторінку на якій здебільшого висловлював незадоволення чинною владою РФ, негативно висловлювався щодо анексії Криму і дій РФ на міжнародній арені та рекламував інших російських опозиційних блогерів. Через його відкрите невдоволення діями Росії, яку вона проводить на території України, ухвалення в РФ законів про фейки, заборону критики влади і коментування трагедії Боїнгу MH-15, з 2014 року на адресу опитуваного та членів його сім’ї почали надходити погрози з вимогою видалити опубліковані матеріали.

У зв’язку з цим, вони прийняли рішення разом з дружиною в незаконний спосіб потрапити на територію України і попросити політичного притулку. З їхніх слів, таке рішення ними було прийнято через дотримання і забезпечення в Україні фундаментальних прав та свобод людини.

Тривають подальші перевірочні заходи.

 Loading...