Новини » Економіка 14 травня, 2019, 11:39
ВР сказала «ні» радіологічному секонд-хенду, але провалила зміни до закону про ринок електроенергії

Народні депутати зробили крок до заборони ввезення на територію України неякісного рентгенівського діагностичного обладнання.

За проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії № 5550-д у повторному першому читанні під час ранкового пленарного засідання ВРУ 14 травня, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 240 обранців.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський нагадав, що законопроектом передбачені зміни до кількох законів України про використання ядерної енергії, про захист людини від випромінювання іонізуючого випромінювання, про видобування та переробку уранових руд та інших.

Законопроект, з його слів, покликаний гармонізувати українське законодавство до вимог європейських стандартів та встановити єдині норми безпеки, зокрема, захисту здоров’я осіб, які перебувають під професійним медичним опроміненням, та населення, проти небезпек, що виникають внаслідок іонізуючого опромінення.

«Прийняття законопроекту заборонить ввезення на територію України неякісного рентгенівського діагностичного обладнання, яким опромінюються пацієнти. Тобто, своєрідного радіологічного секонд-хенду», – зазначив Олександр Домбровський та додав, що ухвалення проекту закону не передбачає закриття існуючих рентгенівських кабінетів, які сьогодні працюють в українських лікарнях.

Комітет рекомендував прийняти законопроект у першому читанні.

Під час голосування після кількох невдалих спроб проект закону у першому читанні підтримали 240 обранців.

Додамо, сьогодні Верховна Рада України провалила законопроект № 8527-д «Про внесення змін до розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про ринок електричної енергії». Проект закону передбачав зміни до прикінцевих та перехідних положень закону «Про ринок електричної енергії». Законопроектом, зокрема, пропонувалося до 30 вересня провести реорганізацію Держінспекції з експлуатації електричних станцій і мереж та Держінспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії шляхом утворення центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.

Нагадаємо, голова ВРУ Андрій Парубій дав доручення комітету невідкладно розглянути всі постанови, які блокують підписання «мовного» закону, щоб ще сьогодні, 14 травня, можна було поставити їх на розгляд залу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:03 :25