Новини » Політика 14 травня, 2019, 13:21
Рада розблокувала «мовний» закон: Парубій невідкладно його підписав
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народні депутати відхилили чотири постанови про скасування ухвалення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Голосування за проекти постанов відбулося 14 травня під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що під час перерви Регламентний комітет розглянув проекти постанов, які блокують підписання «мовного» закону, що дає змогу поставити їх на розгляд залу.

Спікер надав час для виступів кожному із авторів проектів постанов. Так, голова фракції Опоблоку Вадим Новинський заявив про факти кнопкодавства під час ухвалення закону про мову. Він запропонував переглянути відео, проте спікер зазначив, що технічно це неможливо робити. Автор іншого проекту постанови, опоблоківець Нестор Шуфрич вважає, що закон про мову стане предметом розгляду КСУ. Нардеп від Опоблоку Долженков, автор проекту ще однієї постанови, заявив про порушення регламенту під час ухвалення закону. А опоблоківець Михайло Папієв вийшов на трибуну ВРУ із Конституцією України у руках та заявив про порушення «мовним» законом її норм.

Голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, звертаючись до парламентарів, нагадав про трагічні події, які цього тижня вшановують українці. Він зазначив, що геноцид українців відбувався через те, що вони є носіями своєї мови та культури. Нардеп закликав не голосувати за проекти постанов, які є неправдивими, та показати, що жодна агресія не вплине на курс України щодо підтримки мови та культури.

Під час голосування чотири проекти постанов отримали, відповідно, 34, 34, 33 та 33 голосів «за».

Андрій Парубій оголосив, що усі постанови відхилені, що дозволяє йому підписати закон.

Спікер із трибуни ВРУ заявив, що, як здавалося раніше, «всі сили пекла» стали супроти «мовного» закону. Він подякував усім, хто долучився до роботи над історичним документом, – парламентарям, громадським активістам. Він також попередив тих, хто прагне реваншу, якщо вони торкнуться закону про мову, закону щодо декомунізації, то відразу відчують гнів українського народу.

Після цього голова ВРУ підписав закон про мову і невідкладно передав на підпис Президенту України.

Читайте також: Володимир Зеленський проаналізує «мовний закон» після інавгурації 

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону.

25 квітня народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Як повідомляли раніше, у ВРУ зареєстрували чотири постанови про скасування «мовного» закону.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:48 :37