Новини » Економіка 14 травня, 2019, 14:03
Рада не змогла скасувати заборону на наземні домашні сонячні панелі
Сонячні панелі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Сонячні панелі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народні депутати відхилили три постанови, які блокували підписання Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Проекти постанов під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, підтримали, відповідно, 77, 76 та 80 обранців із 226, необхідних для ухвалення рішення.

Голова ВРУ Андрій Парубій надав слово авторам постанов. Так, нардеп Вікторія Войціцька застерегла, що законом передбачена норма, яка позбавляє можливість домогосподарствам, малому і середньому бізнесу встановлювати електростанції на власних подвір’ях. Натомість олігархи, з її слів, мають право встановлювати сонячні електростанції на сотнях гектарів землі. Нардеп Юрій Левченко заявив, що під час ухвалення закону відбулися порушення регламенту та заявив про завищені «зелені» тарифи.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський закликав не підтримувати постанови, оскільки потрібно прийняти закон, який дозволяє на 25% зменшити ціну на «зелену» сонячну енергію з 1 січня 2020 року, знизити ціну на вітрову енергію на 10%.

Під час голосування проекти постанов, відповідно, підтримали 77, 76, 80 народних депутатів.

Голова ВРУ оголосив, що постанови відхилені.

Як повідомляли раніше, в Україні заборонили встановлення домашніх сонячних панелей на землі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:34 :50