Під Кабміном понад 3 тисячі залізничників вимагали підвищення зарплат і надбавок до пенсій

ZIK

Обіцяного ще минулоріч підвищення зарплатні на чверть залізничники не дочекалися, тому сьогодні прийшли до Кабміну. Серед вимог на плакатах – «Кабмін, переглянь фінплан «Укрзалізниці» або «Керівництво «Укрзалізниці» – у відставку».

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Я відпрацював усі години за нормою й отримаю 12 тисяч. Це нічого. Якщо від цього відняти мій проїзд на роботу, це мінус 750 гривень. Просто порахуйте. Крім того, мені ще потрібно поїсти і заплатити за комуналку», – бідкається машиніст Сергій Остапчук.

На це ж скаржиться і його молодша колега Юлія. Жінка – сигналіст. Працює на переїздах уже вісім років.

«Це мізерні гроші за ту працю, яку ми зараз виконуємо. Обов’язків дуже багато, дуже важко, дуже важкі умови праці. І мати таку зарплату на сьогодні – це…», – каже сигналістка Юлія Тарасенко.

У профспілці обурені ще й тим, що залізничники не отримують доплати до пенсії за вислугу років. Її скасували ще у 2017-му.

«Ми написали звернення і відправили його ще 22 квітня. На президії профсоюзу ми затвердили ці вимоги і відправили акціонеру. Втім досі жодної відповіді не було», – розповів голова профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк.

До мітингувальників із уряду теж ніхто не вийшов. Свої вимоги до Кабміну вони передали через охорону. Якщо урядники вкотре проігнорують, обіцяють прийти знову.

Нагадаємо, у ПАТ «Укрзалізниця» виявили неправомірну розтрату понад 50 мільйонів гривень.

Альона Гулай, «Перші про головне»

Loading...