Новини » Політика 14 травня, 2019, 10:26
Парубій дав доручення щодо постанов, що блокують «мовний» закон, – про інавгурацію ні слова
ZIK
ZIK

Голова ВРУ Андрій Парубій дав доручення комітету невідкладно розглянути всі постанови, які блокують підписання «мовного» закону, щоб ще сьогодні можна було поставити їх на розгляд залу.

Про це голова ВРУ Андрій Парубій заявив сьогодні, відкриваючи ранкове засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK.

Спікер наголосив, що ключовим завданням сьогодні є відхилення всіх постанов, які блокують підписання закону про мову.

«Я хочу нагадати, що в останні дні робилися рейдерські спроби через судові рішення заблокувати підписання закону, але громадський резонанс і позиція народних депутатів привела до того, що ми не допустили до цього сценарію. Але ми не маємо права відтягувати жодної години», – наголосив Андрій Парубій.

Спікер дав доручення комітету невідкладно розглянути проекти постанов, які блокують підписання «мовного» закону, щоб ВРУ змогла поставити їх сьогодні на розгляд, а потім спікер зміг підписати цей закон.

«Переконаний, що сьогодні закон про мову буде підписаний», – заявив Андрій Парубій.

Голова ВРУ також зазначив, що сьогодні у планах роботи Ради – блок питань ПЕК, законопроект про вдосконалення роботи ДБР, блок питань щодо місцевого самоврядування. Водночас, про проекти постанов щодо призначення дати інавгурації новообраного Президента України спікер не говорив.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні. До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Голова ВРУ Андрій Парубій неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону.

25 квітня народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому «мовний» закон, після двох місяців роботи над документом.

Президент України Петро Порошенко обіцяв підписати «мовний» закон, як тільки він до нього надійде.

Переможець другого туру президентських виборів Володимир Зеленський пообіцяв проаналізувати закон про українську мову після своєї інавгурації.

Як повідомляли раніше, у ВРУ зареєстрували чотири постанови про скасування «мовного» закону.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:48 :35