live
Новини » Суспільство

Остап Семерак розповів про наслідки погодних аномалій в Україні

Україна все частіше стикається із погодними аномаліями. Протягом останніх років значно збільшилася періодика нехарактерних для сезону погодних явищ.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під екологічного форуму у Києві, повідомляє прес-служба відомства.

«Вже сьогодні кожен українець відчуває на процеси зміни клімату. Враховуючи лише температурні перепади протягом останнього місяця та кількість опадів, очевидно, що ці зміни не на краще. Навряд чи для українців є звичним сніг, котрий випадає у червні чи травні», – сказав Остап Семерак.

Погодні аномалії вже зараз негативно позначаються на чутливих секторах національної економіки, у першу чергу, сільському господарстві.

«Ми стикаємось з посухами та підвищеною кількістю спекотних днів у літній період, які трапляються все частіше і охоплюють все більші території, в тому числі в регіонах, де вони раніше не спостерігались. Помилково вважати, що Україна отримає певний зиск для сільського господарства від потепління клімату. Якщо Україна не стане активно вживати заходів по протидії змінам клімату, це може призвести до суттєвих втрат врожаїв основних сільськогосподарських культур у майбутньому, », – пояснив Міністр екології та природних ресурсів.

Він нагадав, що Паризька кліматична угода якраз має на меті недопущення підвищення на планеті середньої глобальної температури вище на 1,5 градусів за показники доіндустріального періоду або моменту, коли людство почало активно використовувати викопне паливо в промислових масштабах.

«Маємо інформацію, що у 2018 році середня глобальна температура на планеті піднялася майже до 1 градус вище показника доіндустріального періоду. Звертаю вашу увагу, що в Україні потепління відбувається дещо швидше, і за останніми даними цей показник якраз становить біля 1,5 градусів», – повідомив міністр.

Він зазначив, що за даними Всесвітньої метеорологічної організації, загалом на планеті останні чотири роки були найтеплішими за всю історію спостережень на тлі збереження довгострокової тенденції потепління. Зоною найбільш інтенсивного потепління стала Арктика.Loading...
Loading...
Loading...