Новини » Регіони 14 травня, 2019, 17:25
На Тернопільщині обвалилась синагога, де могли молитися предки зятя Дональда Трампа
Cинагога: фото видання 20 хвилин
Cинагога: фото видання 20 хвилин

На Тернопільщині не дочекалась ремонту і обвалилась стара синагога у містечку Підгайцях.

Цими вихідними травневі зливи підмили одну з опор споруди, яка вважається пам’яткою архітектури національного значення, повідомив власкор IA ZIK.

Синагогу збудували у кінці XVI століття. У Підгайцях, як і в інших західноукраїнських містечках, була чимала єврейська громада. У 20 столітті, разом із переслідуванням юдейського населення, почався занепад і цілого пасту культури.

Відомо, що споруда була пограбована під час Другої світової війни. Останніми роками синагога в Підгайцях взагалі не діяла і потребувала ремонту.

На місце обвалу викликали працівників ДСНС. За попередніми даними, внаслідок довготривалих опадів відбулось руйнування частини кутової опори синагоги.

Наразі тривають обстеження будівлі. Місцева влада сподівається на обласне фінансування або підтримку коштами із державного бюджету.

Хвиля уваги до містечка Підгайці на Тернопільщині, а заодно і синагоги, піднялася після обрання президентом США Дональда Трампа.

З’явилася інформація, що предки його зятя Джареда Кушнера емігрували до Америки саме з Підгайців, де належали до місцевої єврейської громади. Відтак, могли молитися і в цій синагозі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 21:39 :52