Новини » Економіка 14 травня, 2019, 15:36
Мінрегіон пропонує підвищити безпеку руху при виконанні лівих поворотів на трасах
Фото: kmu.gov.ua
Фото: kmu.gov.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує влаштовувати безпечні ліві повороти в одному рівні на автомобільних дорогах 1-б категорії, які мають інтенсивність руху до 11 тис автомобілів на добу.

Про це інформує прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За підрахунками експертів, це дозволить на 50% зменшити кількість ДТП на цих ділянках руху на трасах.

«Зараз у чинному ДБН «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» встановлено, що на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом (понад 11 тис авто на добу) транспортні розв’язки необхідно обов’язково проектувати в різних рівнях. Ми хочемо підвищити безпеку руху і на ділянках дороги з меншою інтенсивністю, особливо при виконанні лівих поворотів, які сьогодні вважаються одними з найнебезпечніших. Тому наразі є така ідея, яку ми вже вивчаємо та опрацьовуємо – влаштовувати на цих ділянках дороги безпечні ліві повороти в одному рівні. Їх можна виконати шляхом влаштування додаткового місця з лівого боку проїзної частини для можливості маневрування авто», – написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у Фейсбуці.

За його словами, завдяки таким змінам ДТП зведуться майже до нуля, а також зменшаться затори на цих ділянках доріг.

Практика влаштування безпечних лівих поворотів сьогодні працює у багатьох країнах Європи та світу, наприклад, в Італії та США. Зміни до ДБН щодо доріг розробляє ДП «ДерждорНДІ».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:27 :51