Новини » Світ 14 травня, 2019, 15:30
Макрон виступає за збереження Росії в Раді Європи
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Франція закликає країни Ради Європи підтримати зусилля задля збереження Росії у ПАРЄ.

Про це йдеться у заяві МЗС Франції, – повідомляє РБК-Україна.

Як повідомляється, президент Еммануель Макрон відзначив важливість пошуку рішення, яке дозволило б зберегти Росію в ПАРЄ з усіма витікаючими з цього правами і обов’язками.

«Франція закликає всі держави-члени підтримати зусилля, що робляться в даний час головуючою фінською стороною», – йдеться в повідомленні.

У Франції прокоментували заяву міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що Україна вийде з Мінського угоди, якщо Рада Європи поверне Росії право голосу в ПАРЄ.

«Зобов’язання сторін щодо виконання Мінських угод повинні дотримуватися. Вони не можуть бути пов’язані з ситуацією в Раді Європи», – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що існують «хороші шанси» для уникнення можливого виходу Росії з ПАРЄ. Ягланд зазначив, що з цього питання зараз ведуться «предметні дискусії» між Комітетом міністрів РЄ та Парламентською асамблеєю Ради Європи.

У свою чергу, в Україні заявили, що спроби повернути Росії у ПАРЄ без виконання нею умов, які сама ж ПАРЄ висунула до Росії, будуть розхитувати Раду Європи.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася змінювати процедуру застосування санкцій. Зокрема, у ПАРЄ змінили текст термінового доповіді, яка повинна була забезпечити зняття санкцій та повернення делегації РФ до роботи в асамблеї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 00:12 :38