Новини » Політика 394

Лещенко вимагає від Генпрокурора внести подання на зняття недоторканності з себе

Сергій Лещенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Народний депутат України Сергій Лещенко у відповідь на звинувачення Генерального прокурора Юрія Луценка щодо підозр у розголошенні таємниці слідства та втручанні у вибори в США запропонував якомога швидше внести в парламент подання на зняття недоторканності.

Про це Сергій Лещенко повідомив під час брифінгу біля приміщення Верховної Ради України.

Нардеп заявив, що Генпрокурор розголошував дані кримінальної справи. «Юрій Луценко особисто мені розголошував дані однієї кримінальної справи, яка загрожувала розвалом парламентської коаліції», – наголосив нардеп. 

Зокрема пан Лещенко зауважив, що якщо Юрію Луценку хочеться встановити істину по справі розголошення даних, то він з радістю готовий пройти слідство. Водночас він закликав, щоб цей епізод розслідувався в комплексі з ще однією справою, в якій сам Юрій Луценко може стати об’єктом розслідування.

«Я готовий дати свідчення як свідок в справі, в якій Юрій Луценко особисто зливав дані досудового слідства. А це одна із найбільш резонансних справ останніх років в Україні. Я готовий співпрацювати зі слідством і в цій справ і хочу, щоб він дав відповіді на питання і щодо неї», – наголосив політик.

Також народний обранець переконаний, що Луценко не відповідає за свої слова і загалом поводиться неадекватно на своїй посаді.

«Я нагадаю іншу історію, яка сталася в стінах парламенту півтора року тому. Тоді Юрій Луценко на тверезу голову з трибуни сказав, що Михайло Саакашвілі втік з-під варти внаслідок дії угрупування, куди входила група депутатів, у тому числі назвав моє прізвище. Я почекав декілька тижнів, але на допит мене так і не викликали, і тоді я подав на нього до суду. Луценко прислав пояснення, що це була гіпербола й метафора», – сказав Лещенко.

Нагадаємо, 10 травня персональний адвокат американського лідера Рудольф Джуліані заявив, що планує їхати в Україну, щоб умовити новообраного Президента країни Володимира Зеленського не припиняти розслідування справ, у яких зацікавлений Дональд Трамп. Він також збирався розповісти Зеленському, що знає про людей із його оточення.

Пізніше Джуліані скасував візит, заявивши, що він би опинився у «середовищі людей, які є ворогами Президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів».

Серед таких людей він назвав нардепа Сергія Лещенка.

Сам Лещенко заявив, що Генпрокурор України Юрій Луценко дезінформував Джуліані, щоб залишитися на своїй посаді.

Loading...
Loading...
Loading...