КС України відклав розгляд закону «Про очищення влади»

Конституційний Суд України. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН

Конституційний суд України відклав розгляд закону «Про очищення влади».

Таке рішення було прийнято на засіданні Палати КС у вівторок, – повідомляє Дзеркало тижня.

«Розгляд щодо люстрації відкладено», – повідомило джерело в суді.

Причина перенесення розгляду і дата, коли може бути розглянуто це питання, наразі не відомі.

Нагадаємо, на засіданні Конституційного суду України 14 травня планували винести на розгляд рішення про конституційність/неконституційність положень закону про люстрацію («Про очищення влади»). Суддями-доповідачами з питання призначено Олександра Литвинов і Наталя Шаптала.

Планували, що на спеціальному засіданні КСУ 14 травня першим пунктом порядку денного мав бути розгляд постанови Постійної комісії з питань регламенту та етики щодо голови суду Станіслава Шевчука, однак він першим пунктом порядку поставив розгляд положень закону про люстрацію.

За даними видання, більшість суддів Конституційного суду були готові прийняти рішення про неконституційність положень закону вже давно і рішення влаштовувало президента України Петра Порошенка, однак на Банковій вирішили не випускати в передвиборний рік рішення, яке електорально непопулярне.

Також зазначимо, що визнання закону про люстрацію неконституційним означає його скасування і відкриває можливість для призначення на державну посаду Андрія Богдана – одного з претендентів на посаду глави Адміністрації президента України Володимира Зеленського та особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського.

Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопоставленим чиновникам часів екс-президента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році в КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об’єднав їх в одне виробництво.

Loading...
Loading...
Loading...