Новини » Політика 14 травня, 2019, 18:48
Голові Конституційного Суду Шевчуку висловили недовіру, – ЗМІ
Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

На спеціальному засіданні Конституційного Суду (КС), на якому представники структури розглядали висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, більшість суддів проголосувала за висловлення недовіри чинному голові КСУ Станіславу Шевчуку.

Про це повідомляє Главком з посиланням на власні джерела.

«Зокрема, у висновку Комісії, який вона направила для розгляду на сьогоднішнє спецзасідання судів, йдеться: «Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного Суду у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду та виявила його невідповідність займаній посаді. Допущені суддею і головою Конституційного Суду Шевчуком порушення Конституції та законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного Суду та його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій», – йдеться у повідомленні.

Відомо, що сам пан Шевчук взяв відпустку на 2-3 травня.

Сам голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук з початку року потрапив одразу у кілька скандальних історій. Зокрема, саме йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Крім того, одразу кілька суддів звинуватили Шевчука у системних порушеннях законодавства та дисципліни, що призводять до інституційної кризи КС.

У виданні додають, що, за законом, саме голова КСУ має запросити до трибуни новообраного президента України, де вручає йому текст присяги українському народу.

Раніше також була непідтверджена інформація, що Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного Суду знайшла підстави звільнити голову КСУ Станіслава Шевчука з посади судді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:55 :06