Новини » Політика 14 травня, 2019, 23:50
Автор закону про Конституційний Суд вбачає ризики легітимізації Зеленського
ZIK
ZIK

Якщо екс-голова Конституційного суду Станіслав Шевчук оскаржить рішення про своє звільнення, тоді затягнеться легітимізація Володимира Зеленського.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юрій Одарченко.

Пан Одарченко припускає, що звільнення голови Конституційного суду могло здійснюватися з порушеннями.

«Я був автором закону про Конституційний суд і він розглядався разом із законом, який вносила Адміністрація Президента. І тоді, на жаль, в редакції Президента була реалізована норма про регламент Конституційного суду. Якщо для порівняння взяти регламент Верховної Ради, то він визначається відповідним законом і чітко регулює діяльність Парламенту. В тілі закону про КСУ є положення про регламент, який нічим не регулюється. Це їх внутрішній документ. Колишній голова Конституційного суду в своїй заяві каже про те, що його звільнили на основі норм цього регламенту, який не є законом і можна передбачити, що суперечить закону про Конституційний суд», – зазначив політик.

Зокрема, за його словами, якщо Станіслав Шевчук оскаржить рішення про його звільнення в Адміністративному суді, а це може бути дуже вірогідно, тоді питання про можливість легітимізації обраного президента стає сумнівним.

«Якщо не буде легітимного голови Конституційного суду, бо суд буде розглядати це питання, то затягнеться легітимізація Зеленського. Я не знаю чи є в цьому якийсь умисел, але теоретично це може бути саме так», – прокоментував Одарченко.

Нагадаємо, під час спецзасідання у вівторок судді Конституційного Суду звільнили голову Станіслава Шевчука з посади судді.

Вже колишній глава Конституційного Суду Станіслав Шевчук вважає своє звільнення антиконституційним переворотом і обіцяє боротися.

Читайте більше новин на тему: Інавгурація Зеленського

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 12:05 :57