Новини » Економіка 132 Читать эту новость на русском

Збитків – на мільйон гривень: до ДБР поскаржились на блокування імпорту тканин для армії

Роботу імпортерів, які ввозять, зокрема, і тканини для потреб української армії, блокують Сумська митниця, СБУ і ГПУ, здійснюючи безпідставний тиск. Сума завданих збитків уже сягнула 1 млн грн.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на текст заяви компанії-імпортера до територіального управління Державного бюро розслідувань в Полтаві.

Заяву до ДБР подав заступник директора ТОВ «Вултекс-С» Євген Овсієнко.

Як йдеться у документі, на початку березня 2019 року виконувач обов’язків начальника Сумської митниці ДФС Олександр Щуцький повідомив Овсієнку про «нові правила» роботи.

«Якщо раніше ми платили з 1 машини близько 600-700 тис. грн мита і податків, то за новими «правилами» нам «запропонували» платити 400 тис. грн в бюджет і 12 тис. доларів хабара», – йдеться у заяві.

У компанії не погодились із таким підходом, що призвело до катастрофічної ситуації із виконанням компанією зобов’язань за контрактами через блокування митних процедур. Раніше повідомляли, що близько 30% тканин у заблокованих поставках повинні піти на потреби ЗСУ.

«За незаконною вказівкою Щуцького О.Г. з березня 2019 почали виносити рішення про коригування митної вартості, необгрунтовано завищують вартість розмитнення....Після отриманої відмови наші вантажівки почали оглядати, вивантажуючи 100% їх змісту....За 2 тижні оглянули всього 4 автомобілі, але порушень митного законодавства не виявили», – написав Євген Овсієнко в зверненні до ДБР.

Після цього доручення про огляд машин давала і СБУ. ТОВ «Вултекс-С» отримало можливість ознайомитися з дорученням. Виявилося,що воно стосується кримінального провадження №42016000000002786.

<nbsp;>

«Перевіривши дані, наявні у відкритому доступі в Єдиному реєстрі судових рішень, ми виявили, що кримінальне провадження стосується неправомірних дій посадових осіб митних органів Миколаївської митниці ДФС під час здійснення митних оформлень імпорту нафтопродуктів», – зазначив Євген Овсієнко.

Компанії стало відомо про лист одного з прокурорів ГПУ на адресу Щуцького, яким той вказує не проводити митне оформлення товарів, які декларуються ТОВ «Вултекс-С».

<nbsp;>
<nbsp;>

«Зазначені факти дають підстави стверджувати про наявність безпідставного тиску правоохоронних органів на здійснення законної господарської діяльності ТОВ «Вултекс-С». Дії посадових осіб очевидно виходять за межі наданих їм повноважень чинного законодавства», – наголошується у зверненні.

Як ідеться у заяві, оскільки такі дії тривають понад два місяці, ТОВ змушене звернутися за захистом своїх порушених прав. Компанія просить ДБР притягнути до відповідальності посадових осіб ДФС, СБУ та ГПУ, дії яких стали причиною затримки імпорту. Обсяг вже завданих збитків оцінюється в 1 млн грн, що складаються із вимушених простоїв транспорту, оплати проживання водіїв, вантажно-розвантажувальних робіт та іншого.

Аналогічну скаргу подали також Генеральному прокурору Юрію Луценку. Також з вимогою розібратися в ситуації були скеровані запити в ДБР і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру від народного депутата.

Як повідомляли раніше, сумських митників звинуватили у зриві замовлень для війська.

Loading...
Loading...
Loading...