live
Новини » Економіка 3677 Читать эту новость на русском

Заслужений економіст України звинуватив Пенсійний фонд у боротьбі з пенсіонерами

ZIK

У нас відбувається боротьба Пенсійного фонду з громадянами. Люди працюють, працюють, а потім помирають, і їм не треба платити пенсію. Ось це логіка Пенсійного фонду.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Він зауважив, що коефіцієнт заміщення пенсії в Україні становить 0,3%. А це означає, що громадянин, який усе життя працював, на пенсії отримає лише 30% від своєї зарплатні. За словами Олексія Плотнікова, є такі країни, де коефіцієнт заміщення пенсії становить аж 10%, і громадяни отримують пенсії більші від своєї зарплатні.

«Це правила соціальної держави, яка піклується про своїх громадян. А в нас що? Середня тривалість життя в Україні – 72 роки. Жінки у середньому живуть 76 років, а чоловіки – 67 років. То скільки людина, яка вийде на пенсію, зможе прожити? А наскільки комфортно вона зможе прожити на пенсії, якщо попрацювавши все життя отримує лише 30% від своєї заробітної плати?!» – дивується Олексій Плотніков.

Заслужений економіст вважає, що пенсійна система України не захищає пенсіонерів, а, навпаки, бореться із ними.

«Люди працюють, працюють, а потім помирають, і їм не треба платити пенсію. Ось це логіка Пенсійного фонду. Пенсійна реформа популяризується саме в такому напрямі.

Але ж насправді пенсійна реформа не вирішила питання дефіциту Пенсійного фонду, вона взагалі не вирішила питання справедливості! Ба більше, вона зруйнувала мотивацію для державних службовців. Колись вони отримували спеціальні пенсії, а зараз, щоб накопичити на пенсії, їм потрібно красти.

Тобто відбуваються такі речі, які аж ніяк не відповідають ні європейському, ні будь-якому іншому праву», – зазначив економіст Олексій Плотніков.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що дефіцит Пенсійного фонду планується ліквідувати протягом 7-10 років

Також у Мінсоцполітики пояснили, що «гальмує» введення накопичувальної пенсійної системи.

Loading...
Loading...
Loading...