Новини » Політика 13 травня, 2019, 15:50
Заліщук сумнівається, що Росія виконуватиме рішення морського трибуналу
ZIK
ZIK

Є усі шанси, що Міжнародний трибунал ООН з морського права підтримає Україну. Адже, очевидно, що Росія порушила морську конвенцію. Однак Кремль вже не виконав рішення Міжнародного суду ООН щодо Меджлісу, тож, ймовірно, на вирок трибуналу може чекати така ж доля.

Таку це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Світлана Заліщук.

Вона підкреслила: налаштована оптимістично щодо рішення Міжнародного трибуналу з морського права за позовом України до РФ. Адже очевидно, що Москва порушила морську конвенцію, тож Київ має усі переконливі підстави, щоб у цьому контексті засудити агресора.

«Однак, ми вже маємо попереднє рішення Міжнародного суду ООН щодо зняття статусу терористичної організації із Меджлісу. На жаль, Росія не виконує присуди міжнародних судових інстанцій. Тому є побоювання, що попри вирок, Росія і далі ігноруватиме рішення», – зазначила Заліщук.

Водночас вона зазначила: у ЄС зараз досить різне бачення проблем, пов’язаних із видачею в ОРДЛО російських паспортів та ігноруванням РФ судових рішень.

«До того ж Саміт східного партнерства відбувається напередодні виборів до Європарламенту. Це означає, що голову Євроради буде змінено, як і незабаром – комісара ЄС із зовнішньополітичних питань. Тому говорити про нову політику та стратегію щодо РФ, напевно, не доводиться», – вважає Заліщук.

Також, на її думку, сьогодні не слід очікувати і спільної позиції ЄС щодо накладання санкцій за російські паспортів в ОРДЛО. Адже в організації є група держав, які не готові йти на подальшу ескалацію з РФ.

«Тут ми повинні працювати на всіх рівнях та різних майданчиках – Президент, Міністр закордонних справ, наші дипломати по всіх країнах, парламентські делегати. Я говорю і про Парламентську асамблею Ради Європи, і ОБСЄ, НАТО та інші. Кожна позиція важлива для переконання наших партнерів про посилення санкцій», – наголосила нардеп.

Вона розповіла: Україну підтримує значна частина ЄС – скандинави та балтійські країни. Однак, на півдні є держави, де після парламентських виборів в урядах зросла кількість популістів та праворадикалів. Ці країни готові співпрацювати із російською владою.

Водночас нардеп має більш оптимістичні сподівання на зустріч очільників ненштабів членів НАТО, де планують обговорити зростання російської агресії, зокрема, в Чорному та Азовському морях. Мовляв, міністри оборони, маючи всі дані розвідки, розуміють, які конкретно загрози несе присутність російських кораблів.

«Попередньо уряди країни ЄС уже ухвалили стратегію про допомогу українській інфраструктурі для захисту. Тут йдеться про залізницю, порти, економічну та соціальну складові, і, безумовно, безпекову. Думаю, цю позицію будемо спільно розвивати і з НАТО. Очікую, що, наприклад, нарешті повинна з’явитись стратегія для захисту в Чорноморському басейні. Тут повинні брати участь усі країни НАТО, яких також має хвилювати зростання кількості російських кораблів в акваторії Чорного моря», – підкреслила Світлана Заліщук.

Як повідомлялось раніше, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила: Україна очікує, що Міжнародний трибунал із морського права вже 25 травня ухвалить рішення щодо звільнення 24 українських військових та трьох кораблів.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:09 :31