Новини » Світ

ЄС не планує нових санкцій проти РФ через паспорти на Донбасі, не хоче «тиснути», - глава МЗС Чехії

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Європейський союз не збирається запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації роздавати російські паспорти на Донбасі.

Про це розповіли журналістам міністри закордонних справ держав-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі для відзначення 10-ї річниці Східного партнерства, повідомляє Європейська правда.

Зокрема, про це заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек – за його словами ЄС знає про рішення РФ, але не планує тиснути на Москву через нього.

«Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація», – заявив він.

Позицію європейців підтвердив також румунський міністр Теодор Мелешкану. Він запевнив журналістів, що нові санкції проти РФ не потрібні також українцям. «Це створить проблеми самій Україні», – заявив він, але не став уточнювати, у чому він бачить ці проблеми.

Необхідно зазначити, що позиція України є іншою, Київ закликав ЄС до посилення тиску на РФ. Частина держав ЄС, яких зазвичай зараховують до числа друзів України в Євросоюзі, виступають за посилення санкцій.

Зокрема, про це заявив литовський міністр Лінас Лінкявічюс.

«Це (роздача паспортів) – глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що мають бути нові санкції», – заявив він. «Ми маємо запровадити персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також маємо ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти», – заявив естонський міністр Урмас Рейнсалу.

Водночас, відомо, що для запровадження санкцій у ЄС потрібен консенсус, який наразі відсутній.

Додамо, Путін спростив отримання російського паспорта та громадянства для жителів «ЛНР-ДНР». 24 квітня 2019 року Президент РФ підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей). Документ передбачає, що заява про видачу паспорта Росії для жителів Донбасу має розглядатися не довше трьох місяців. Президент Росії отримав право надавати громадянство за спрощеною схемою після внесення поправок в закон про громадянство РФ. Вони вступили в силу в кінці березня.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...