Новини » Суспільство 13 травня, 2019, 11:18
У церкві Славського на Львівщині по-варварськи знищують спадщину Сосенка і Буцманюка
На купі сміття за церквою в Славську лежать збиті розписи Сосенка Буцманюка. Фото: Тетяна Казанцева/Facebook
На купі сміття за церквою в Славську лежать збиті розписи Сосенка Буцманюка. Фото: Тетяна Казанцева/Facebook

У Славську ремонтують церкву Успення Пресвятої Богородиці архітектора Василя Нагірного. Розписи Модеста Сосенка в інтер’єрі планують збити, щоб виконати «нові, гарні».

Про це у Facebook написала кандидат архітектури, доцент кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Казанцева.

«Іларіон Свєнціцький так писав про ці розписи: «Усе багатство свого творчого духа, усю умієнтність рисівника-орнаментатора, декоратора і кольориста вложив він в сю церкву». Як зберегти розписи?», – зазначила вона у дописі 10 травня.

У неділю, 12 травня, Тетяна Казанцева побувала на місці подій і опублікувала фотографії фрагментів збитої штукатурки із розписами та плитки фабрики Івана Левинського.

«На купі сміття за церквою в Славську лежать збиті розписи Модеста Сосенка або, як сказала громада, якогось Буцманюка. Інтер’єр церкви в Славському обличкований плитками! Ці плитки, прекрасного вохристо-рожевого кольору, громада планує збити і поставити «нову блискучу плитку клозетову… Бо хто такий Левинський!», – підкреслила Тетяна Казанцева.

«Така сяюча розкіш! Плиточка Левинського, орнаментика Сосенка і Буцманюка! Українська сецесія! Теплі рідні барви! Чому це повинно бути знищено?», – підсумувала Тетяна Казанцева і закликала громадськість докласти усіх зусиль до врятування спадщини класиків української культури.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 12:11 :11