live
Новини » Курйози 71

У столиці Грузії встановили бюст глави МВС з кнопкою «вибачте»

Бюст міністра внутрішніх справ Грузії Георгія Гахара встановили поблизу будівлі парламенту в центрі Тбілісі. На гіпсовому пам’ятнику є кнопка, при натисканні на яку політик починає вибачатися.

Про це повідомляє ІА ZIK з посиланням на видання Грузія Онлайн.

Акцію-перформанс організувала група громадських активістів. Мета акції – нагадати про обіцянки, які глава МВС дав учасникам багатотисячної протестної акції рік тому.

Крім бюста Гахара, автори ініціативи розклеїли в різних районах Тбілісі постери з написами: «Починаємо вибачатися», «Більш вибіркове правосуддя», «Ні – свободі», «Силу і права – олігархові».

Кілька тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту в Тбілісі 12 травня минулого року, щоб опротестувати поліцейські рейди, які пройшли в кількох нічних клубах.

Акція під назвою «Виходь на вулицю за нашу свободу» була організована громадським рухом «Білий шум», як продовження стихійних протестів, що почалися відразу після спецоперації в клубах Bassiani й Cafe Gallery. Тисячі людей вимагали лібералізації наркополітики, а також відставки Гахара і Георгія Квірікашвілі, який на той момент був прем’єр-міністром.

Демонстрації припинилися ввечері 13 травня. Тоді до мітингувальників приїхав глава МВС Грузії. Він вибачився перед людьми за дії правоохоронців і пообіцяв розібратись з ліберальною наркополітикою, а також особисто зайнятися розслідуванням обставин спецоперації й вивчити скарги людей, які звинувачували поліцію в застосуванні сили проти відвідувачів нічних клубів.

Loading...
Loading...
Loading...