Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові відкрили виставку грецьких коміксів

Виставка грецьких коміксів. Фото: Микола Тис/ZIK

В рамках фестивалю грецької культури, що триває у Львові з 11 по 14 травня, сьогодні, 13 травня, в арт-центрі «Дзиґа» відкрили виставку грецьких коміксів, які створені професійними грецькими художниками-ілюстраторами, а також початківцями у широкому спектрі стилів і жанрів, що віддзеркалюють як особисті погляди і творчі пошуки авторів, так і характерні риси минулого і сьогоднішнього соціального, політичного і економічного життя Греції. Організатором виставки є Грецький культурний фонд.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

«На виставці представлено понад 50 робіт грецьких художників. Ці твори були репрезентовані на виставках у Греції, їхня тематика різноманітна, здебільшого соціальна, філософська. Про грецькі комікси як вид мистецтва знають небагато, тому ми вирішили організувати таку виставку», – сказав директор філії Грецького фонду культури в Одесі Софроніс Парадісопулос.

«Комікси або графічна проза – це такий добрий інструмент для художників, щоб розказувати історії. Дуже тішить, що комікси починають розвиватися в Україні. Вже існує співпраця між грецькими і українськими художниками, тому що один з грецьких художників працює над українським коміксом про боротьбу з корупцією, а львівське видавництво готує до друку графічний роман грецького автора», – сказав львівський художник-дизайнер Андрій Данкович.

«Вчора, 12 травня, вийшла моя книга про грецьку еміграцію в Руському воєводстві XV- XVIII столітті. У США, Франції дуже розвинена культура коміксів, це загальноєвропейський тренд, і я дуже радію, що можна це показати у Львові. Це прецедент. Упевнений, що на виставку прийдуть багато художників», – сказав історик, кандидат історичних наук ЛНУ ім. І. Франка Ігор Лильо.

Нагадаємо, з 11 по 14 травня 2019 року у м. Львові проходить «Фестиваль грецької культури», який знайомить львів’ян і гостей міста з традиційною і сучасною культурою та історико-культурною спадщиною Греції. Фестиваль організований Одеською філією грецького Фонду культури у співпраці з Управлінням сучасної культурної спадщини Міністерства культури і спорту Греції, Львівською міською радою, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Львівським історичним музеєм, Першим українським театром для дітей та юнацтва і творчою майстернею «Театр у кошику» та за сприяння громадських організацій греків м. Львова. Грецький фонд культури створений у 1992 у місті Афіни з метою поширення грецької культури і грецької мови в усьому світі. «Ми організовуємо виставки, концерти, театральні вистави, лекції, семінари, наукові конференції, демонструємо грецьке кіно тощо. Фонд поширює свою діяльність за кордоном через відкриті філії.

Loading...