Новини » Економіка 13 травня, 2019, 14:05
У Кубіва доручили взяти на особистий контроль справу про рейдерство активів китайської компанії СNBM
<nbsp;>

Антирейдерська комісія при Кабінеті міністрів під головуванням першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва розглянула справу про спробу рейдерського захоплення і тиску на активи китайської державної корпорації СNBM в Україні – ТОВ «Схід Солар». За результатами розгляду комісія рекомендувала низці органів пильніше вивчити ситуацію навколо компанії, зважаючи на те, що Китай має намір продовжувати інвестувати кошти в Україну.

Про це йдеться у рішенні комісії від 18 квітня 2019 року, повідомляє видання «Gazeta.ua».

Зокрема зазначається, що Генеральній прокуратурі і Національній поліції рекомендовано взяти під особливий контроль досудове розслідування кримінального провадження №42019000000000113.

Як повідомляється, провадження пов’язане зі звинуваченнями ТОВ «Схід Солар» в шахрайських діях щодо ФК «Веста» – нового кредитора за договорами позики «Актив банку», який придбав їх на торгах Фонду гарантування вкладів населення на початку 2019 року.

Українські ЗМІ пов’язують ФК «Веста» з підприємцем Павлом Фуксом.

У «Схід Солар» відзначають, що звинувачення безпідставні, оскільки між сторонами існує незавершений господарський спір, і кримінальне провадження покликане посилити тиск на китайську сторону в цій суперечці. Антирейдерська комісія звернула увагу ГПУ і Нацполіції на те, що ТОВ «Схід Солар» майже на 100% належить компанії, що входить в одну з найбільших держкорпорацій КНР.

Крім того, комісія рекомендувала ТОВ «Схід Солар» звернутися у Мін’юст і Дисциплінарну комісію приватних виконавців про необхідність проведення позапланової перевірки виконавця, який порушив закон, виконуючи рішення Госпсуду Миколаївської області про арешт рахунків китайської компанії в інтересах ФК «Веста». Мін’юсту доручено розглянути клопотання в установленому законом порядку.

Комісія також рекомендувала компанії звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії судді Печерського райсуду Києва, яка також наклала арешт на майно компанії в рамках кримінального провадження. ВРП рекомендовано розглянути скаргу.

Крім того, комісія рекомендувала Національному антикорупційному бюро розглянути заяву «Схід Солар» щодо дій посадових осіб ФК «Веста», які за змовою з посадовими особами з правоохоронних і судових органів намагаються незаконно заволодіти активами компанії.

Раніше повідомлялося, що у справах проти китайської державної корпорації CNBM українські суди стають на бік ФК «Веста», що діє в інтересах підприємця Павла Фукса. Різні судові процеси розподіляються системою на одних і тих же суддів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 16:37 :24