Новини » Політика

Російський опозиціонер не вважає видачу паспортів РФ в ОРДЛО кроком до анексії

ZIK

Росія не хоче повністю анексовувати окуповані території Донбасу. Видачею російських паспортів мешканцям ОРДЛО Путін намагається налякати українську еліту, зробивши її більш поступливою на міжнародних переговорах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив депутат Державної Думи Росії 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

Він не погодився із тезами, що видача російських паспортів в ОРДЛО – перший крок до анексії. Мовляв, це Путін хоче, щоб в Україні у цьому вбачали саме такий контекст. Насправді ж такі дії Кремля є фактором тиску.

«Путін хоче реально налякати українську еліту для того, щоб вона була більш поступливою на усіх міжнародних переговорах. Адже Зеленський обіцяв перемовини. Якщо так, то Кремль би отримав силову позицію. Мовляв, якщо не підете на поступки, значить можемо забрати ці території собі», – вважає Пономарьов.

Хоча, на його думку, Росії насправді не потрібні окуповані регіони у її складі. Путін просто хоче їх «впихнути» в Україну на своїх умовах.

До того ж він зауважив: рішення про видачу населенню ОРДЛО російських паспортів свідомо озвучувалось наступного дня після президентських виборів в Україні.

«Це робилось для того, щоб мати можливість додатково розсварювати різні політичні групи всередині країни, провокувати внутрішньополітичну напругу. Адже, з точки зору закону та повноважень, зараз це не є проблемою Зеленського, а президента, який піде. Адже якраз він при владі, залишаються його міністри. До інавгурації новообраний президент може лише ролики записувати», – зауважив екс-депутат Держдуми.

Тож він переконаний: від того, що прихильники та противники Зеленського і Порошенка перекидатимуть одне на одного відповідальність після таких кроків Москви, Кремль лише виграє.

Сам Кремль, фактично, поставив тримісячний ультиматум, взявши саме такий термін для розгляду заявок на видачу паспортів.

«На виході із цих трьох місяців, в умовах того, що ще й ці документи подаються не особисто, а через проміжні органи на території самих «Л/ДНР», можуть сказати, що було неправильне оформлення і нічого не видаватимуть. Або ж, якщо буде якийсь прогрес на переговорах, можуть вирішити роздавати ці паспорти лише тим, хто воював чи «керівництву»», – вважає Ілля Пономарьов.

Як повідомлялось раніше, під час відзначення 10-ї річниці Східного партнерства міністри закордонних справ держав-членів ЄС зазначили, що Європейський союз не збирається запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації роздавати російські паспорти на Донбасі.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...