Новини » Політика 13 травня, 2019, 16:09
Пономарьов: Путін «позбуватиметься» полонених моряків, яким би не було рішення трибуналу
ZIK
ZIK

Сьогодні військовополонені українські моряки є надзвичайно подразливим фактором для всієї міжнародної спільноти, тому Кремлю дуже невигідно їх утримувати. Втім, аби звільнити їх, Путіну спочатку принципово необхідно дочекатися, коли російський суд винесе вирок.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.

Він висловив переконання, що Володимир Путін спробує «позбутися» військовополонених моряків, не зважаючи на те, яке рішення винесе Міжнародний трибунал.

«Сьогодні вони є надзвичайно подразливим фактором для всієї міжнародної спільноти, тому Кремлю дуже невигідно їх утримувати. Натомість випустити їх сьогодні – це довести, що він і всіх решту може випустити, що він у ручному режимі керує «правосуддям», – розповідає політик.

З його слів, приблизно через півроку буде рішення російського суду щодо військовополонених, і вже тоді президент РФ може розглянути варіант про помилування.

«Йому важливо, щоб спочатку суд засудив їх саме як звичайних злочинців, а не військовополонених. Для Путіна це принципово важливо. Тому я згоден з думкою, що трибунал є вкрай важливим для України, адже він дозволить на міжнародному рівні зафіксувати, що моряки є військовополоненими», – пояснив Ілля Пономарьов.

Він переконаний, що таке рішення трибуналу можна буде використовувати у інших судах. Мовляв, міжнародне правосуддя визнає, що в Україні триває війна.

«Дуже важливо виграти цей трибунал. Я думаю, що позиція України там є виграшною. Натомість щодо посилення санкцій я налаштований більш скептично, оскільки всі неформальні розмови з офіційними представниками країн ЄС зводяться до позиції: мовляв, чому ми маємо страждати, коли Німеччина будує «Північний потік-2», – підкреслив екс-депутат Держдуми РФ.

Нагадаємо, у Міжнародному трибуналі ООН з морського права заперечили твердження Росії щодо нібито провокативної поведінки українських суден біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 13:46 :22