Новини » Політика 13 травня, 2019, 12:47
Поліція та прокуратура підтримують активістів щодо збереження символічного намету у Харкові
Учасники мітингу виступають проти ініціативи мера Харкова знести намет волонтерів «Все для перемоги» та перейменувати проспект Петра Григоренка в проспект Маршала Жукова в Харкові, 12 травня 2019 р. Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
Учасники мітингу виступають проти ініціативи мера Харкова знести намет волонтерів «Все для перемоги» та перейменувати проспект Петра Григоренка в проспект Маршала Жукова в Харкові, 12 травня 2019 р. Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Волонтерський намет на площі Свободи в Харкові не можна знести за приписом комунальних служб. На його захист від посягань міської влади на чолі з Геннадієм Кернесом, окрім місцевих активістів, встали також обласне керівництво поліції та прокуратури.

Про це сказав 13 травня начальник управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко, відповідаючи на запитання народних депутатів у Харкові на засіданні парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування вбивства Катерини Гандзюк, пише на своїй Фейсбук-сторінці член цієї ТСК Мустафа Найєм.

«Активісти в рамках закону звернулися до міськради з заявкою на проведення акції. І у них є всі дозволи на проведення акції з 1 січня до 31 грудня 2019. Заборонити проведення акції або припинити її може тільки суд. Знести намети комунальними службами неможливо», – сказав Сокуренко.

За його словами, зараз на місці проведення акції постійно чергують співробітники поліції спеціального призначення та патрульної поліції.

«Незаконних дій з боку комунальних служб ми не допустимо», – запевнив начальник місцевої поліції.

На питання Найєма, як діятимуть правоохоронні органи, в разі якщо таке рішення суду з’явиться, Сокуренко дослівно повідомив:

«Намети не заважають дорожньому руху та не несуть загрозу громадській безпеці. І з огляду на всі обставини і громадський резонанс, я вас запевняю, такого рішення суду не буде. Вчора в місті вже зібралася тисяча людей, щоб захистити намет. І якщо суд все-таки захоче прийняти таке рішення, я думаю, жителі міста Харкова зможуть переконати його цього не робити».

У свою чергу прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що повністю підтримує позицію Національної поліції щодо законності проведення акції на площі Свободи:

«У разі якщо таке рішення суду з’явиться, ми негайно звернемося з цим питанням до апеляційних інстанцій вимогою призупинити рішення суду», – запевнив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 16:57 :20