Новини » Політика

Клімкін вимагає системної відповіді ЄС через видачу Росією паспортів на Донбасі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наполягає, що ЄС повинен погодити системну відповідь на рішення Росії про роздачу російського громадянства мешканцям окупованих територій.

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами після зустрічі з європейськими міністрами, повідомляє Європейська правда.

Клімкін запевняє, що знайшов розуміння з боку європейських колег.

«Євросоюз розуміє, що цього разу якимись формальними, персональними санкціями нічого не має закінчитись. Бо це буде те, що у нас називають «зрада». Якщо ще 10, 20, 50 людей поставимо під санкції – це буде не відповідь», – заявив він.

Клімкін водночас визнав, що єдності щодо протидії росіянам наразі немає.

«Має бути системна відповідь. На жаль, поки що є різні думки (про сутність нових обмежень), але добре, що ми почали рухатися до такої відповіді», – заявив він.

Міністр також наголосив, що проблема роздачі російських паспортів актуальна також для окремих держав-членів ЄС: «Це мегапроблема для нашої національної безпеки. Але хіба для Латвії чи Естонії це не проблема?»

Як повідомлялось, наразі у ЄС в принципі нема згоди про запровадження санкцій проти Росії через паспортизацію на Донбасі. Частина держав взагалі не готові на запровадження санкцій з цього приводу. Загалом, як всередині країни, так і у міжнародному співтоваристві є ряд «сюрпризів», якими мають відповісти Росії через ці деструктивні дії.

Loading...