Новини » Політика 13 травня, 2019, 8:33
Філарет допускає розкол у ПЦУ, але виступає за єдину церкву
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Почесний патріарх Філарет допускає розкол в новоствореній Православній церкві України й стверджує, що уповноважений скликати собор.

Про це він повідомив у коментарі ТСН, інформує Слово і Діло.

За словами Філарета, з моменту створення ПЦУ його спілкування з митрополитом Епіфанієм відбулося не більш ніж п’ять разів.

«Хіба це спілкування? Коли щодня потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування, а воно має бути, церква розділилася, тому зараз моє завдання як патріарха – зберегти українську церкву», – заявив він.

Разом із тим він стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор.

При цьому він підкреслив, що Українська православна церква Київського патріархату не ліквідована.

«Він (Київський патріархат – ред.) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат. Є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути... І буде патріархат. Причому не буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнаним», – сказав Філарет.

На питання, чи допускає він поділ ПЦУ, почесний патріарх Філарет заявив: «Допускаю. Але ми створимо єдину церкву».

Раніше ЗМІ поширили інформацію, що між почесним патріархом Філаретом і митрополитом Епіфанієм існують великі непорозуміння й навіть серйозний конфлікт.

Зокрема, Філарет начебто бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП та свій вплив на церкву, тоді як оточення митрополита Епіфанія схильне підтримувати «грецький устрій» ПЦУ, запропонований Фанаром.

На 14 травня Філарет запросив архієреїв ПЦУ на традиційне для УПЦ КП молитовне святкування на честь священномученика Макарія до Києва у Володимирський собор.

Запрошення були на бланках УПЦ Київського патріархату і підписані патріархом Київським і Всієї Руси-України Філаретом.

Крім того, почесний патріарх відмовився визнавати УПЦ КП ліквідованою унаслідок створення ПЦУ.

Співрозмовники ВВС в оточенні Епіфанія розповіли, що там це сприйняли як спробу своєрідного показового виступу й оглядин підтримки Філарета з боку архієреїв церкви.

Джерела в оточенні Філарета відкинули всі звинувачення в змові і заявили, що галас навколо молитовного святкування 14 травня є інформаційною атакою.

У коментарі для ІА ZIK директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш заявив, що немає підстав говорити про повернення до УПЦ КП, оскільки вона була ліквідована при створенні ПЦУ, а усі дії, пов’язані з її відновленням будуть сприйматись, як порушення церковного права. Також він підтвердив, що під час особистої розмови з Вселенським Патріархом Варфоломієм отримав підтвердження підтримки ПЦУ та об’єднавчих процесів в Україні.

Цю інформацію також підтвердили у Міністерстві культури, заявивши, що своїми наказами вони ліквідували УПЦ КП та приєднали її до ПЦУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 03:13 :48