Новини » Львів 13 травня, 2019, 12:49
Еко-супергерої-читачі рятують планету від сміття: У п’ятницю у Львові стартує Дитячий форум

17-19 травня у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», присвячений супергероям, які рятують планету від екологічних катастроф.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Дитячий форум – Фестиваль «Книгоманія» – це три дні читання, конкурсів, квестів, ігор, майстер-класів, наукових дослідів, спортивних розваг, подій для батьків та освітян, а також книжкові новинки для дітей від українських видавців. Організатори очікують понад сім тисяч відвідувачів – дітей з батьками, а також вихователів, вчителів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019» з 18 областей України.

Цьогорічний Дитячий форум присвячений екологічний тематиці, зокрема, забрудненню планети сміттям. Цього року захід відбудеться у форматі великої гри «Супергерої рятують планету».

Основна місія для дітей – це здобути знання-суперсили, стати еко-супергероями та врятувати планету від екологічної катастрофи.

Оригінальна квест-гра передбачає активності для дітей на трьох поверхах Львівського палацу мистецтв:

  • Вода. На першому поверсі Палацу діти зануряться у підводний та морський світ;
  • Земля. На другому поверсі – заглибляться у непрохідні джунглі;
  • Повітря. На самому верхньому третьому поверсі – наблизяться до птахів, гірських вершин та хмар.

«Щоб врятувати Планету від екологічної катастрофи, потрібно взяти активну участь у заходах на всіх просторах, здобути корисні знання та навички, зібрати потрібні наліпки за виконані завдання: 4 наліпки необхідно, щоб стати «Рятівником Планети» та отримати відповідний диплом; 6 наліпок потрібно для статусу та диплома «Герой Планети»; 8 наліпок забезпечать статус «Супергерой Планети», диплом Супергероя та приємні бонусні атракції для власника цього статусу», – додають організатори.

Цьогорічний Дитячий форум – це також 525 різних пізнавальних заходів (у тому числі 57 літературних) та 614 учасників (письменників, освітян, рятівників, спортсменів, екологів тощо).

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, яка у 2007 році започаткувала Львівський дитячий книжковий ярмарок «Форум видавців – дітям», розповіла, що цьогоріч до проведення Дитячого форуму також активно долучилася держава.

«Вперше долучилася держава, виділивши досить значні кошти на проведення Дитячого форуму у Львові. Головна тема заходу – це порятунок нашої планети від сміття, боротьба за наш спільний дім. Бо всі разом ми не покинемо планету, мусимо залишатися тут і її врятувати. У цьому допоможуть супергерої. Це наші діти, це ми з вами, ті хто борються за екологію, особливо ті, що читають і знають про виклики теперішнього часу», – зазначила Олександра Коваль.

Представниця ГО Екологічний клуб «Планета об’єднує людей» Марія Руда, яка займатиметься просвітницькою роботою на Дитячому форумі, повідомила, що на дітей чекає дуже багато цікавинок у вигляді ігор, фільмів та майстер-класів.

«Всі наші заходи спрямовані не просто для того, щоб механічно їх діти робили, а для того, щоб вчилися мислити екологічно. Бо екологія – це не стільки наука, а спосіб життя і думання», – відзначила Марія Руда.

Координатор Дитячого форуму Анна Батищева розповіла про «читай-трамваї», які вже курсують містом.

«Ідея «читай-трамвай» виникла минулого року. Вперше їх запустили до 25 Book Forum Lviv. Нам сподобалося ця ідея, бо скануючи QR-коди, можна також почитати захопливі тексти. Цього року можна ознайомитися із уривками новинок, також цікаві статті з історії, уривки з творів переможців премії «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». Бо трамвай – це насправді один з найзручніших видів транспорту для того, щоб почитати. До кінця року курсуватимуть три таких трамваї», – сказала Анна Батищева.

Організатори додають, що цього року захід відвідає багато відомих медіа-персон, які прищеплюватимуть дітям любов до книги та розуміння важливості збереження екології.

«Там де є книга, там є цікаво. Приходять до нас, щоб стати супергероями, які врятують планету!», – закликають організатори Дитячого форуму.

Більше про програму заходу тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 15:59 :54