Новини » Політика 13 травня, 2019, 19:32
Чи вдасться Порошенку «закріпити» чверть виборців на нових виборах, – оцінка аналітика
ZIK
ZIK

У чинного Президента Петра Порошенка є бажання закріпити за своїм політичним проектом на парламентські вибори відсоток – приблизно чверть виборців, які голосують.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт із питань зовнішньої та внутрішньої політики України Володимир Горбач, висловивши сумнів, що така мета є досяжною.

На його думку, політик, який програв президентські перегони, не зможе стати «стабілізуючим фактором» в Україні і стабілізувати ситуацію, він має лише можливість спокійно передати повноваження своєму наступнику й готуватися до майбутніх виборів.

«А стабілізувати ситуацію, на мою думку, зараз може, і це в нього виходить, прем’єр Володимир Гройсман. Стабілізуючу функцію виконує нині чинний уряд, Прем’єр-міністр і міністри. Поки парламент не розпущений, поки вони є, країна ще перебуває під якимсь контролем та управлінням», – зазначив Володимир Горбач.

Що ж до чинного Президента Петра Порошенка, як зауважив аналітик, нині у нього є бажання закріпити за своїм політичним проектом на парламентські вибори відсоток – приблизно чверть виборців, які голосують.

«Таке завдання ставить перед собою. Не думаю, що воно є досяжним і реалістичним, але якусь частину цих людей, можливо, вдасться закріпити за цим новим проектом», – зазначив Володимир Горбач.

З його слів, нині не відомо, яким буде цей проект, можна говорити лише про одне – що Петро Порошенко буде головою партії. А ось чи буде балотуватися у народні депутати Петро Порошенко, як зауважив експерт, відповідь на це питання має дати сам політик. Володимир Горбач зауважив, що, як правило, колишні очільники держави у парламент не йдуть, а залишаються у політиці, будучи керівниками політичних сил.

Нагадаємо, представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко під час Погоджувальної ради 13 травня заявила, що визначення дати інавгурації є компетенцією ВРУ, а не Президента, тому будь-які закиди, що «хтось тримається за владу», є повним абсурдом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 06:40 :19