Басараб: Кернес перевіряє, чи допустять українці реванш

Міський голова Харкова Геннадій Кернес. Фото: Чапала Анна/УНІАН

Міський голова Харкова Генадій Кернес та інші проросійські політики сприйняли перемогу Володимира Зеленського на виборах як карт-бланш для контрнаступу.

Про це в коментарі для Gazeta.ua розповів політолог Михайло Басараб.

«Кернес закликав людей підписуватись під петицією, яка мала повернути одному з проспектів у місті імя маршала Жукова. Проросійські політики дарма сподіваються на реванш. Це надто передчасно. Навряд чи для цього є достатньо підстав. Але сам факт такої заяви зумовлює непотрібну суспільну напругу. Впродовж останніх 5 років Кернес змушений був миритися з новою політичною реальністю. Зараз намагається промацувати ґрунт. Перевірити, як на такі заяви відреагує суспільство, влада, які можуть бути наслідки», – вважає експерт.

За його словами, така діяльність харківської влади незаконна.

«Вони порушують законодавство України про декомунізацію. Це – свідома провокація з боку Кернеса. Перейменування одного проспекту не згорне державну політику щодо декомунізації. Але реакція на такі заяви або відсутність такої реакції покаже здатність чи нездатність українського суспільства та влади чинити опір можливому реваншу.

Маємо жорстко і однозначно реагувати на такі провокації. СБУ має вимагати у Кернеса пояснень. Інші правоохоронці та політики повинні також реагувати на такі провокації і порушення закону України», – додає політолог.

Як повідомлялося, на сайті Харківської міськради зібрала необхідну кількість голосів електронна петиція про повернення в назву проспекту і станції метро імені маршала Жукова.

Loading...