Новини » Світ 229

В Албанії спалахнув антиурядовий протест, у будівлі відомств летять «коктейлі Молотова»

В Албанії спалахнули антиурядові протести, активісти намагались штурмувати парламент антиурядовий протест, організований опозиційними партіями. Протестувальники закликають лівий уряд подати у відставку та призначити дострокові вибори парламенту.

Як повідомляє New York Times, тисячі протестувальників зібрались перед головним будинком уряду у Тирані, пише ТСН.

Вони закидають будівлю петардами, коктейлями Молотова та іншими снарядами. Поліція застосувала сльозогінний газ проти людей, які прорвали поліцейський кордон та попрямували до урядової будівлі. Страждають і інші будівлі, що належать різним відомствам, зокрема силовим.

Президент закликав людей «не вдаватись до жорстокості та протистояння». Міністр внутрішніх справ зазначив у мікроблозі, що «демократія не будується коктейлями Молотова, які хочуть зруйнувати Албанію. Та це неможливо!».

Опозиція звинувачує прем’єр-міністра країни у корупції та зв’язках з організованою злочинністю, в уряді звинувачення відкидають. Опозиційні лідери закликають продовжувати протест, поки прем’єр не подасть у відставку і не сформується перехідний кабмін, який наблизить дострокові вибори.

У червні поточного року Албанія очікує від Євросоюзу рішення, чи розпочнеться робота з отримання повноцінного членства країни у ЄС, а також має провести низку виборів муніципального рівня. Протести сколихають країну вже вчетверте від середини лютого.

 

Loading...
Loading...
Loading...