Новини » Економіка 12 травня, 2019, 17:40
Лукашенко зажадав від Росії компенсації за забруднену нафту

Президент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що Білорусь зазнала мільйонних втрат через надходження забрудненої російської нафти і росіяни «не повинні заперечувати цей величезний збиток».

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на білоруське агентство БЕЛТА.

За словами Лукашенка, Білорусь назве суму збитків від надходження забрудненої нафти в нафтопровід «Дружба» після ревізії нафтопереробних заводів.

«Розхлябаність і розхитаність на території Росії (а це тисячі кілометрів) – і величезна труба була забруднена отруйною нафтою», – поскаржився Лукашенко журналістам в суботу.

«Це величезний збиток, нанесений нафтопроводу, самому обладнанню на нафтопроводах і нафтопереробних заводів. І це величезний збиток, який був нанесений країні. Ми недоотримали певний прибуток, валютну виручку, транзит – ми величезні гроші втратили. Це сотні мільйонів доларів», – додав глава Білорусі.

Лукашенко пояснив, що питання конкретної суми і механізму компенсації втрат білоруській стороні від поставки неякісної російської нафти з президентом Росії не обговорювалося. Проте, за його словами, Владімір Путін в публічних виступах визнавав наявність шкоди.

«Він розуміє, що треба збиток компенсувати. Він сам сказав, що це величезні втрати для Росії, іміджеві втрати. А в центрі цього збитку лежить Білорусь. Ми найбільше втратили від цього. Він публічно визнав, що це величезний збиток. Який? Фахівці порахують. Думаю, росіяни не повинні це оскаржувати. Що, ми з росіянами підемо судитися з цього питання? Думаю, ми розберемося, хто кому що винен», – упевнений Лукашенко.

Нагадаємо, 23 квітня Білорусь вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

27 квітня в РФ порушили кримінальну справу про умисне забруднення нафти у нафтопроводі «Дружба».

Європейським країнам довелося застосовувати власні резерви через зупинку постачання з РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:54 :15