Новини » Світ 12 травня, 2019, 6:10
Археологи знайшли череп, який змінює історію походження людини: фото

Група археологів, яка проводила розкопки в Китаї, натрапила на череп прадавньої людини, що несе цілий ряд сучасних рис. Але що дійсно шокувало вчених – череп HLD6, датований часом, коли сучасних людей тут ще не було.

Про це передає naked-science.

Череп HLD6 сохранился почти целиком; на снимке показаны и некоторые найденные с ним каменные инструменты / ©Wu Xiujie

Його вік оцінюється приблизно в 300 тисяч років, а добра збереженість черепа дозволила з’ясувати деталі його анатомії.

Дослідники відзначають, що деякі особливості будови HLD6 зближують його з іншими стародавніми зразками, знайденими в Південно-Східній Азії: це і низький, широкий звід черепа, і широкі носові западини, і зменшені треті моляри щелепи.

Правда цілий ряд рис HLD6 можна назвати перехідними від стародавніх до анатомічно сучасних людей. Наприклад, форма обличчя його вже була порівняно плоскою, почав з’являтися навіть підборідний виступ – унікальна особливість сапієнсів, невластива навіть таким близьким нашим родичам, як неандертальці.

Як підкреслюють вчені, дана знахідка додає ще один доказ у неправдивість загальноприйнятої сьогодні теорії «недавнього африканського походження сучасної людини».

Читайте також: Експерти відтворили за черепом незвичне обличчя кроманьйонця

На думку деяких вчених, ці знахідки вказують, що практично знехтувана раніше гіпотеза мультирегіонального походження може бути не такою вже і помилковою. Згідно цієї ідеї, розвиток сучасних людей йшов в різних регіонах планети в порівняльній ізоляції.

І якщо крайні варіанти мультирегіоналізму остаточно відкинуті, то деякі його аспекти цілком можуть виявитися справедливими. Можливо, архаїчні Homo erectus покинули Африку ще більше двох мільйонів років тому, а їх нащадки в окремих популяціях розвинулися в сучасних людей ще до зустрічі з новими родичами, які прийшли з Африки набагато пізніше.

На доказ цієї теорії, варто зазначити, що на південному-сході Азії подібні знахідки робляться вже не вперше. Кілька років тому, при розкопках в провінції Хенань, були виявлені фрагменти черепів віком близько 100 тисяч років, зберегли цілу мозаїку рис, характерних і для архаїчних Homo, і для неандертальців, і для сапієнсів сучасного типу.

Крім того, тут знаходять останки куди більш давніх Homo erectus – віком понад 1,6 мільйона років, – а деякі місцеві кам’яні інструменти і зовсім датуються більш ніж двома мільйонами років тому.

Читайте також: Вчені показали, як виглядала молода жінка 9 тисяч років тому

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 04:06 :50