Новини » Світ 11 травня, 2019, 15:42
Росія відповіла Чехії на пропозицію скоротити кількість дипломатів РФ у Празі

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек отримав відповідь російської сторони з приводу вимоги про скорочення кількості дипломатів Російської Федерації, які працюють в Празі. Зміст листа, на разі, не розголошують, однак в інтерв’ю чеським ЗМІ глава зовнішньополітичного відомства країни підкреслив, що переговори тривають.

Про це повідомляє Чеське радіо.

«На порядку денному – безліч питань, як технічних, так і політичних, які ми хочемо вирішувати з російською стороною. На даний момент ми обговорюємо цілий ряд питань майново-правового характеру, вирішуємо технічні питання, наприклад, з приводу числа дипломатичних автомобілів», – прокоментував ситуацію голова чеського МЗС.

В інтерв’ю міністр підтвердив прагнення розібратися з питанням кількості російських дипломатів, проте вказав, що тут слід діяти продумано.

«Необхідно розуміти, що питання подібного характеру вирішуються шляхом взаємної згоди, а в цьому випадку ми повинні оцінити, які кроки будуть адекватними. Я заявив російському послу про наше бажання вести діалог. У нас немає прагнення ізолювати Росію. Ми не можемо, звичайно, спокійно дивитися на те, що Росія робить деякі кроки, що суперечать міжнародному праву, – порушує суверенітет і територіальну цілісність своїх сусідів. Є речі, які для нас є неприйнятними. При цьому в галузях культури, спорту, економічних питань з російською стороною необхідно вести переговори про можливості співпраці», – підкреслив глава чеського МЗС Томаш Петршічек.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 01:32 :41