Новини » Економіка 11 травня, 2019, 3:47
Приховують свої доходи: фіскали взялися за декларації українських зірок і відомих спортсменів

Відомі українські спортсмени отримують чималі призові за свої перемоги на міжнародному рівні. Але не завжди мають бажання сплачувати з них податки.

Про це заявив начальник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, повідомляє Главком.

Інколи ж спортсмени намагаються ухилитися від сплати податків, вказуючи незначні доходи.

«У контексті кампанії декларування доходів громадян, яка нещодавно завершилась, ми провели цілу низку заходів, залучаючи до неї вітчизняних знаменитостей: зірок естради, музикантів, шоуменів, популярних ведучих та інших улюбленців публіки, які б мали подавати приклад як сумлінні платники податків. Виявилась цікава картина. З одного боку, зірок, які жваво долучилися до кампанії, можна називати довго: це й Потап, і Монатик, і Тіна Кароль, і Климентій Скрипніков, і Олег Винник, і Констянтин Меладзе – список складається з понад 200 відомих імен…», – заявив Євген Бамбізов.

Ними разом задекларовано доходи у сумі понад 416 млн грн та узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб 44 млн грн і ще 5 млн грн – військового збору.

Значна кількість улюбленців публіки обліковується як суб’єкти підприємницької діяльності, застосовуючи спрощену систему оподаткування. Отже, саме особи, що здійснюють артистичну, мистецьку та театральну діяльність, виявилися декларантами-чемпіонами: ними задекларовано більш, ніж 127 млн грн доходу – це понад 6 млн грн надходжень єдиного податку. Рекордсменами в особистому заліку стали два відомі ведучі, які отримали минулоріч найбільші суми доходів: 158 та 26,9 млн грн. Серед співаків рекорд – 11,8 млн грн.

«Попри свій яскравий позитивний імідж, наші зірки на практиці далеко не завжди виступають зразковими платниками податків. Нерідко взагалі забувають, що є такими ж самими декларантами доходів, як і їх глядачі. Напевне через надто щільні графіки гастролей і тренувань. Або ж декларують відсутність доходів чи зовсім незначні суми (наприклад, декілька сотень чи навіть – декілька гривень). Часто забувають про доходи, отримані за кордоном», – заявив Євген Бамбізов.

У ДФС назвали імена для прикладу: Анна Сєдокова, Ані Лорак, Dzidzіo, Камалія, Андрій Хливнюк (фронтмен групи «Бумбокс»), Позитив (Время и Стекло), Марія Яремчук, Амадор Лопес, а також – цьогорічна претендентка на право представляти Україну на «Євробаченні-2019» Maruv та її суперниці у Нацвідборі на конкурс Tayanna та О. Зарицька (Kazka), зірки спорту Василь Ломаченко, Еліна Світоліна, Олександр Усик та багато інших загальновідомих персон.

Бамбізов зазначає, що складається перше враження: творча діяльність значної кількості наших знаменитостей – це суворий шлях безсрібника, що супроводжується мало не аскетичним способом життя та звичкою давати благодійні концерти – ніяк інакше.

«Знов-таки – лише декілька прикладів. За даними відкритих джерел, до яких ми звертаємося при аналізі ситуації з кожним із декларантів, наші популярні співаки – такі, як вже згадані Dzidzіo, Андрій Хливнюк, Kazka, Tayanna, Maruv, а також Ольга Полякова, Рожден (Анусі Рожден), Макс Барських та інші – активно концертують та отримували й отримують цілком відчутні доходи від своєї артистичної діяльності. Що й не дивно. Скажімо, співачка Ірина Федишин протягом року відпрацювала понад сотню концертів, а вже згаданий Макс Барських дав по Україні та в турне по 15-ти країнах світу 250 виступів», – заявив Євген Бамбізов.

Загалом, згідно з чисельними публікаціями, статки улюбленців публіки у більшості своїй формуються з коштів (переважно – готівкових) від виступів на корпоративах і доходів, отриманих за кордоном. Причому розцінки за участь у концертах і вечірках варіюються в коридорі 5-50 тис. доларів або євро за вечір.

«Отже, ми продовжуємо відпрацьовувати інформацію щодо артистів, ведучих, музикантів, спортсменів та інших відомих декларантів. Аналізуємо звітність, що вони подали й подають до контролюючих органів, встановлюємо реальні джерела їх доходів, оцінюємо їх фактичний майновий стан, витрати та засіб життя, отримуємо та зіставляємо інформацію з різних джерел», – зазначив начальник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

Слід зазначити, що сьогодні добрий приклад артистам і спортсменам можуть продемонструвати якраз самі громадяни. Цьогорічна кампанія декларування вражає своїми результатами. Загальна сума задекларованого українцями доходу майже наполовину перевищила показник минулого року, піднявшись з 57,5 млрд грн у 2018-му до 83,6 млрд грн зараз.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:00 :15