Новини » Політика 11 травня, 2019, 15:58
Міністерство культури спростувало заяву про відновлення УПЦ КП
Михайлівський Золотоверхий собор. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Михайлівський Золотоверхий собор. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство культури України повідомляє, що інформація про нібито відновлення діяльності в Україні релігійного об’єднання – Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), не відповідає дійсності.

Про це йдеться у заяві міністерства, оприлюдненій на сайті відомства.

Подаємо текст заяви у повному обсязі:

Міністерство культури України, реагуючи на поширювану низкою засобів масової інформації заяву про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання Українська Православна Церква Київського Патріархату, інформує про таке:

Постановою Помісного собору колишньої Української православної церкви Київського патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні Всеукраїнського православного об’єднавчого собору, діяльність такого релігійного об’єднання як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної церкви України.

Наказом Міністерства культури України від 30.01.2019 року № 54 було зареєстровано статут релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)». Також цим наказом на підставі рішень помісного собору УПЦ КП від 15.12.2018 року було визнано такими, що втратили чинність, накази Міністерства від 12 червня 2017 року № 505 «Про реєстрацію Статуту релігійної організації «Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату» у новій редакції та від 8 липня 2016 року «Про нову редакцію Статуту про управління Української православної церкви Київський патріархат».

Отже, релігійне об’єднання Українська православна церква Київського патріархату та релігійна організація «Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату», яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, після створення та реєстрації статуту релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)» фактично й юридично припинили свою діяльність.

У зв’язку з викладеним вище Міністерство культури України зазначає, що заяви про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об’єднання як УПЦ КП є такими, що не відповідають дійсності.

Нагадаємо, деякі українські ЗМІ оприлюднили інформацію про нібито наміри патріарха Філарета відновити та очолити УПЦ КП. Натомість предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, заявив: говорити, що надалі існує Київський патріархат, – неправильно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 11:22 :09