Новини » Події 11 травня, 2019, 16:15
Кремль наказав бойовикам на Донбасі «попросити» паспорти у Росії, – розвідка
Російський паспорт. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Російський паспорт. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За даними розвідки, російська окупаційна адміністрація посилює заходи з русифікації населення тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей.

Про це на брифінгу, 11 травня, заявив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник, – повідомляє прес служба відомства.

«Масштаби пропаганди зростають за рахунок інтенсивного розповсюдження в окупаційних засобах масової інформації роз’яснень та коментарів так званих «фахівців» з оформлення російських паспортів, а також розсилки інформаційних СМС. При цьому, російським командуванням доведено розпорядження до особового складу з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ про обов’язковість отримання всіма військовослужбовцями російського громадянства», – зазначив Олександр Мотузяник.

Він додав, що водночас керівництво ФСБ РФ запроваджує додаткові обмеження щодо перетину неконтрольованої українською владою ділянки кордону з Росією.

«Насамперед обмеження стосуються осіб, які мають відношення до окупаційних адміністрацій або проходять службу в лавах російських окупаційних військ та у силових структурах «Л/ДНР». Для вказаної категорії осіб перетин українсько-російського кордону можливий лише за умов службового відрядження з попереднім інформуванням російської сторони про час, місце та мету поїздки. У разі намагання таких осіб здійснити виїзд до РФ за власним бажанням, здійснюється їх прискіпливий догляд на російських пропускних пунктах, після чого у більшості випадків приймається рішення про заборону їм на в’їзд до Росії», – підкреслив речник Міноборони.

Нагадаємо, ОБСЄ зафіксувала прийом заявок на отримання паспортів РФ у «ДНР».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:39 :36