live
Новини » Політика

Хвиля президентських відзнак: експерти вважають, що не всі є справедливими

ZIK

Відзнака за відзнакою – від початку травня Петро Порошенко активно роздає нагороди. Так, 24 військові вже отримали генеральські звання. Більшість із цих відзнак є заслуженими, твердить журналіст Юрій Бутусов, але далеко не всі.

Про це йдеться в програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Юрій Бутусов каже, що є питання до персони Миколи Шевцова, який відповідає за безпеку артскладів.

«Країна втратила три стратегічні арсенали, зброю на багато-багато сотень мільйонів доларів», – говорить журналіст Юрій Бутусов.

У Міноборони стають на захист Шевцова. Мовляв, підвищили до генерала, бо той сумлінно працює на посаді.

«Його посада відповідає рівню генерал-лейтенанта. Він служив трохи менше, ніж рік, маючи нижче звання. Шевцов не зробив нічого поганого, працює нормально. Те, що склади зірвалися..., жодне внутрішнє розслідування не вказує на його провину», – каже радник міністра оборони Юрій Бірюков.

Доки в Міноборони відстоюють своїх, гарант трьом людям вручив звання Героя України. Військовика Андрія Соколенка й волонтера Дмитра Гончаренка нагородив посмертно. Почесного ордена «Золотої Зірки» дістав і голова СБУ Василь Грицак.

«Насправді ми не до кінця оцінюємо, скільки зробила СБУ під його керівництвом для протидії російській диверсійній терористичній діяльності», – коментує політолог Тарас Чорновіл.

Утім колишній керівник зовнішньої розвідки Микола Маломуж певен: підстав для нагородження таким званням керівника спецслужб – нема.

«Згідно зі статусом, звання героя присвоюється при відповідних критеріях: за високу активність, ефективну роботу відомства, особисту мужність і героїзм. Вважаю, що нині ці моменти не витримані. Тим більше є питання до роботи наших спецслужб у контексті визволення територій», – пояснює Микола Маломуж.

Крім відзнак, впадають в око й останні кадрові призначення Петра Порошенка. Політолог Тарас Чорновіл у цьому не вбачає нічого поганого. Каже: така практика була й за часів минулих президентів.

«Навіть сторона Зеленського заявила, що призначення нового командувача ООС їх задовільняє. На їхню думку, він – позитивна постать», – зазначає політолог Тарас Чорновіл.

«Я вважаю, що Петро Порошенко зараз дає подарунки перед закінченням своєї каденції. Цей хід знецінює позицію Президента і в деякій мірі звання», – каже колишній голова служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Додає: за часів різних президентів деякі керівники відмовлялися від таких звань. Та нині керівники відомств і далі отримують нагороди від ґаранта.

До переліку щасливчиків потрапив і міністр економічного розвитку Степан Кубів. Дали орден і заступникові голови АП Костянтинові Єлисеєву. Нагородив Порошенко й свого речника Святослава Цеголка. Надані статуси дають насамперед особисті привілеї. Зокрема це підвищені зарплати, преміальні, а також пільги на комірне й незастосування санкцій.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко присвоїв звання «Заслужений артист України» Оксані Мусі.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»Loading...
Loading...
Loading...