Гройсман запевняє, що проблем з нафтопродуктами і антрацитом через санкції РФ не буде

Можливе припинення або обмеження Росією з 1 червня постачань в Україну нафтопродуктів і вугілля не становить проблем для української енергетики та ринку світлих нафтопродуктів, тоді як в інших сегментах уряд провадить роботу для мінімізації ризиків.

Про це в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Щодо світлих нафтопродуктів..., щодо енергетичного вугілля ми взагалі не бачимо проблем», – зазначив глава уряду

Прем’єр наголосив, що уряд працює з усіма учасниками ринку, з виробниками та імпортерами для того, щоб мінімізувати будь-який негативний вплив.

«Стосовно коксівного (вугілля) триває робота... Щодо дизельного пального, газу є питання, з якими ми сьогодні працюємо і мінімізуємо будь-який негативний вплив», – підкреслив Гройсман.

Він наголосив, що диверсифікація та енергетична незалежність для країни має ключове значення, і такі стратегічні завдання поставлено в усіх секторах паливно-енергетичного комплексу країни, зокрема в атомній енергетиці та на ринку природного газу.

«Зрозуміло, що завжди хочеться швидше – і це важливе питання, яке наразі стоїть перед Національною компанією «Нафтогаз України», – додав український прем’єр.

Як повідомлялося, згідно з постановою уряду РФ від 18 квітня, постачання вугілля, нафти й нафтопродуктів в Україну з 1 червня цього року здійснюватимуться лише на підставі дозволів, виданих російським Мінекономрозвитку.

За даними Держстату України, в 2018 році імпорт вугілля з РФ становив 15,01 млн т на $1,82 млрд, або 70,2% від усього обсягу імпорту (в тоннах) цього енергоресурсу. Зокрема, постачання російського антрациту, який використовується на ТЕС, становить 3,62 млн т на $387,3 млн, бітумінозного (кам’яного) вугілля, зокрема і коксівного – 11,36 млн т на $1,43 млрд.

Крім того, Україна в 2018 році імпортувала з РФ 3,16 млн т нафти і нафтопродуктів, що становить 39,2% загального обсягу імпорту цих енергоресурсів, на загальну суму $2,06 млрд.Loading...