Новини » Політика 10 травня, 2019, 15:14
Жукова у Харкові не буде: Інститут Нацпам’яті вважає дії Кернеса порушенням закону
Жінки несуть портрет радянського маршала Георгія Жукова під час акції «Безсмертний полк» 9 травня 2019 року в Києві. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Жінки несуть портрет радянського маршала Георгія Жукова під час акції «Безсмертний полк» 9 травня 2019 року в Києві. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Український інститут національної пам’яті направив лист до міського голови Харкова Геннадія Кернеса щодо зареєстрованої електронної петиції стосовно перейменування проспекту Петра Григоренка у м. Харкові на честь радянського маршала Георгія Жукова.

«Такі дії є порушенням закону», – йдеться у заяві Українського інституту національної пам’яті.

«Можливе присвоєння будь-якому об’єкту права власності (об’єкту топоніміки) у м. Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам частини шостої статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», – йдеться у повідомленні.

Інститут Нацпам’яті повідомив, що Георгій Жуков у 1942-1945 роках обіймав посаду першого заступника народного комісара оборони СРСР, а у 1955-1957 роках – посаду міністра оборони СРСР, крім того, у 1957 році також був членом Президії Центрального комітету Комуністичної партії Радянського Союзу.

«Таким чином, Георгій Жуков є особою, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, а також у комуністичній партії», – йдеться у заяві.

Якщо міськрада Харкова назве проспект на честь Жукова, Інститут Нацпам’яті звернеться у прокуратуру.

«Інформуємо, що у разі вчинення Харківською міською радою або будь-якими посадовими особами органів місцевого самоврядування м. Харкова дій або прийняття рішень щодо присвоєння імені Георгія Жукова будь-яким об’єктам права власності (об’єктам топоніміки) м. Харкова Український інститут національної пам’яті буде звертатися до Генеральної прокуратури України щодо визнання відповідних дій неправомірними та скасування відповідних рішень у судовому порядку та притягнення винних осіб до відповідальності. Звертаємо також увагу на те, що згідно з частиною другою статті 4361 Кримінального кодексу України дії щодо поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинені особою, яка є представником влади, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої», – написав Інститут Нацпам’яті.

Нагадаємо, декомунізація проспекту Жукова: Кернес заявив, що може накласти вето на перейменування. Якщо міськрада Харкова назве проспект на честь Жукова, Інститут Нацпам’яті звернеться у прокуратуру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:46 :07