Новини » Політика

Європейська федерація журналістів заявила про солідарність з переслідуваними Росією українськими журналістами

Голова НСЖУ Сергій Томіленко

Європейська федерація журналістів прийняла спеціальну заяву солідарності з українськими журналістами, яких переслідують в Росії, Криму та окупованому Донбасі.

Проти заяви виступили представники Росії та Франції. Однозначно на захист пропозиції НСЖУ та за солідарність з українськими колегами у своїх виступах закликали представники журналістських спілок Литви та Польщі і віце-президент ЄФЖ. Абсолютна більшість делегатів Конгресу – понад 100 голосів – проголосували за заяву.

«Свободу Роману Сущенку, якого ув’язнено у Росії» Свободу ув’язненим в окупованому Донбасі Станіславу Асєєву і Олегу Галазюку! Свободу засудженому російською владою в Криму за професійну діяльність Миколі Семені! Свободу та припинення переслідувань громадянських кримськотатарських журналістів! Звертаючись до колег перед голосуванням, я показав книжку «Кримський репортаж» Миколи Семени. Заборона на професію на 2,5 роки, заборона на виїзд до Києва на лікування для пана Миколи – це вирок за відданість журналістиці. А нинішня заява міжнародної солідарності – це визнання, що журналісти своїх у біді не кидають», – зазначив Сергій Томіленко, голова НСЖУ.

Loading...