Ультиматум для ВРУ: Зеленському порадили, як діяти у разі саботажу з інавгурацією

ZIK

Якщо парламентарі саботуватимуть призначення дати інавгурації, новообраному Президенту Володимиру Зеленському слід виводити під стіни парламенту своїх виборців.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив політик Дмитро Гнап.

Політик, коментуючи звернення новообраного Президента України Володимира Зеленського до парламентарів, у якому він вимагає призначити дату інавгурації на 19 травня, зауважив, що вимоги Зеленського до депутатів, які «тягнуть кота за хвіст», є цілком слушними, а його різкий, ультимативний тон – виправданий.

«Вони (депутати, – ред.) бояться, що ВРУ може бути розпущена новообраним Президентом, а з іншого боку, там величезне лобі Петра Порошенка, який ніяк не може попрощатися із президентською посадою», – заявив Дмитро Гнап.

На його думку, якщо депутати надалі саботуватимуть призначення дати інавгурації, Зеленському слід виводити під стіни ВРУ своїх виборців.

Відповідаючи на запитання глядачів щодо ймовірних перших кроків новообраного Президента України Володимира Зеленського, Дмитро Гнап зазначив, що очікує від нового очільника держави дві речі.

«Перше…, щоб він виконав свою обіцянку першим законопроектом внести у парламент на розгляд депутатів законопроект про імпічмент Президента», – заявив Дмитро Гнап.

Політик переконаний, що влада розбещує, а український Президент, незалежно від прізвища, є непідконтрольний закону, має імунітет від карного переслідування, допоки перебуває на посаді, а процедура імпічменту в Україні не працює. З його слів, якщо Зеленський виконає цю обіцянку і насамперед внесе закон про імпічмент, «він врятує не просто Україну, він і себе тим врятує».

А другим кроком новообраного Президента, на думку Дмитра Гнапа, має стати швидке перезавантаження судової гілки влади. «Нам доведеться з нуля починати судову реформу, щоб в країні врешті було правосуддя», – сказав політик.

Як повідомляли, інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше 2 червня.

Володимир Зеленський написав листа на ім’я голови ВРУ Андрія Парубія щодо призначення дати інавгурації. У листі йдеться про те, що «в умовах зовнішньої агресії для нашої країни надзвичайно важливо уникнути «вакууму влади» та запропоновано провести урочисте засідання 19 травня.

На думку керівника Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, дата інавгурації 19 травня вкрай невдала, бо припадає на День пам’яті жертв політичних репресій.

10 травня Володимир Зеленський закликав депутатів визначити дату інавгурації на 19 травня на найближчому засіданні.

Як повідомляли, у ВРУ зареєстрували вже п’ять проектів постанов щодо інавгурації Володимира Зеленського.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Loading...