live
Новини » Політика 148

Українці, які ностальгують за СРСР – це виклик, а не привід для роздратування, – Рябенко

ZIK
загрузка...
загрузка...

Передовсім важливо розуміти, чим керуються українці, які навіть сьогодні ностальгують за СРСР. Тоді важливо розуміти, як до них достукатися. Потрібно намагатися працювати з кожним з них.

Таку думку в ефірі авторської програми Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив співробітник Інституту національної пам'яті Сергій Рябенко.

Він підкреслив, що незважаючи на те, що і в Польщі, і в Росії відбулось падіння комунізму, у будь-якій з країн Східної Європи є доволі значний прошарок населення, що ностальгіє за тими часами.

«Однією з причин є те, що у ті часи люди банально були молодшими. У молодому віці їм здавалось, що сонце було яскравіше, а трава – зеленіша. Сьогодні вони стали старими, а на вулиці дощ, тому вони й ностальгують за тим сонечком та «ковбасою по 2,20», – розповідає експерт.

Крім того, він підкреслив, що коли порівняти частку українців, які ностальгують за радянським минулим, з іншими пострадянськими країнами, то 30% – це ще не найгірший показник.

«У Росії, Білорусі чи середньоазійських республіках відсоток ностальгуючих буде значно більшим. У Росії, наприклад, понад 50% населення ностальгують за СРСР, розповідають, що була велика держава, якої всі боялися. Потім, буцім, американці щось там зробили, все воно розпалося, і ніхто тепер з Росією не рахується», – каже Сергій Рябенко.

Він наголосив, що та частка населення України, яка ще й нині сумує за радянським минулим – це не так причина для роздратування, як виклик для держави.

«Найперше, мені важливо зрозуміти мотиви тих 30%, які ностальгують за СРСР. Знову ж таки, важливо зрозуміти, як до них достукатися. Я думаю, що до будь-якої людини можна достукатися, але для кожної цільової групи будуть свої аргументи використовуватись», – переконаний співробітник УІНП.

Він також зазначає, що ще одним мотивом ностальгії за Радянським союзом є тривалий вплив пропаганди на тих, хто протягом певного часу жив у СРСР.

«Людям розповідали, що в США темношкірих лінчують, а в Африці вони взагалі голодують. У цей же час в СРСР мир, дружба і травневі свята. Для людей, які піддавалися цій пропаганді, дуже часто вона ставала істиною останньої інстанції», – пояснює Рябенко.

Нагадаємо, у четвер, 9 травня, в Україні відзначали «День перемоги» над нацизмом у Другій світовій війні.

Loading...
Loading...
Loading...