Новини » Світ 10 травня, 2019, 14:19
США та Іран не зацікавлені у відкритій війні, – Фараджаллах
ZIK
ZIK

Президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження санкцій проти Ірану. Обмеження стосуються всіх секторів, які займаються металургією. Але Іран – це той гравець, який може пережити санкції, попри складнощі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив головний редактор порталу «Україна по-арабськи» Мохаммад Фараджаллах.

«Санкції, які ввели США 2 травня, є не першими, але вони стали найжорсткішими. Хоча Іран – це той гравець, який вже може пережити санкції, попри те, що йому важко. Він, навіть, дав зрозуміти США, що саме військове вторгнення він може заблокувати перекриттям входу в Ормузьку протоку», – сказав Фараджаллах.

За його словами, саме союзники США, починаючи з Катару, ОАЕ та інших, можуть просто отримати великі проблеми.

«Через Ормузьку протоку проходять танкери з третиною нафти світових запасів, які переправляють морськими шляхами. І це США потрібно теж враховувати», – наголосив він

Що ж до Росії, вона теж має своє зацікавлення у цьому конфлікті. Адже хоче показати світу, що є інший погляд на ситуацію.

«Якщо Захід або США вводять подібні санкції по відношення до якихось держав, звісно, що вони шукатимуть інших потужних союзників.  Хоча Іран і так спілкується з Росією і зараз виглядає на те, що вони більше схилятимуться до Путіна. Навіть, якщо ми пригадаємо, в січні цього року Іран в обхід санкцій намагався купити комплектуючі, які їм потрібні для модернізації свого флоту. І йдеться не про військову сферу, але вони не змогли нічого придбати. Зараз саме цим скористається Росія, адже вона вже давно не веде прямої війни із США, а робить це через Україну, Лівію, Сирію і не лише», – наголосив Фараджаллах.

Підсумовуючи, він наголосив, що пряма війна між США та Іраном цілком можлива, але вона не вигідна жодній зі сторін

«Загроза дуже велика, хоча Іран добре розуміє, що йому не виграти війну зі США. А США теж розуміють, що матимуть дуже великі збитки та втрати. Тому з них ніхто не зацікавлений у відкритому протистоянні», – додав він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти Ірану. Обмеження стосуються всіх секторів, які займаються металургією.

Йдеться також про те, що Сполучені Штати Америки готові дати швидку й рішучу відповідь на будь-які дії Ірану чи його союзників, які загрожуватимуть американським інтересам або громадянам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:25 :47