Новини » Політика 10 травня, 2019, 13:47
РФ не зможе просто так відкинути рішення трибуналу ООН з морського права, – Бабін
ZIK
ZIK

Росія зараз в доволі жорсткій ситуації, адже вона змушена імітувати дотримання міжнародного морського права. Зокрема, через те, що має величезний торгівельний флот. Відповідно, вона не може просто так проігнорувати рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права, яке мають ухвалити наприкінці травня.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив постійний представник президента України в АР Крим у 2017-2018 роках Борис Бабін.

«Міжнародний трибунал з морського права при ООН є дуже поважною організацією, в яку слід звертатися, коли ви справді уважно опанували саме морське право. Бо хочу зауважити, що наразі в процесі не буде йти мова про статус Криму. І процесуально це абсолютно правильно, бо інакше трибунал просто не взяв би це до розгляду», – сказав Бабін.

За його словами, зараз йдеться про порушення Росією норм міжнародного морського права, зокрема, щодо захоплення, а потім утримання українських суден. Тому зараз не варто говорити про те, що Україна має абсолютно безпрограшну позицію.

«Я є патріотом країни і хочу бути оптимістом, але ми можемо виграти цю справу, якщо дуже багато чого доведемо. До речі, добре, що МЗС України залучило не лише свою «улюблену» юридичну фірму, а ще й доволі поважних осіб з міжнародної наукової практичної спільноти, які сьогодні представляють позицію України. Бо неучасть Росії в процесі не означає, що вона здалася, адже вона виклала свою позицію трибуналу і вона ґрунтується, в першу чергу на тому, що трибунал нібито немає юрисдикції для відповідних проваджень», – наголосив він.  

На його думку, саме на цьому слід зупинитися детальніше, бо Росія закидає Україні, що епізод в Керченській протоці є військовою діяльністю.

«Справді, свого часу РФ і Україна ратифікуючи відповідну конвенцію, яку сьогодні застосовує трибунал, уникнули можливості розглядати справ, які стосуються відповідної військової діяльності, на чому саме РФ і наполягає. Вочевидь, нашим завданням є довести трибуналу, що це не є військова активність і, відповідно, трибунал має юрисдикцію», – зазначив Бабін.

Наступним завданням є спроба пояснити трибуналу, чому мають бути застосовані невідкладні заходи. Бо сьогодні вирішується не справа по суті, а лише застосування можливих запобіжних заходів. І тут, наголосив експерт, у нього є менше оптимізму, ніж у вирішенні справи по суті.

«Суд має чітко усвідомити, що трапилось саме зараз у квітні 2019 року, окрім президентських виборів в Україні, і що змусило нас піти в трибунал. Наголошую, саме зараз, а не, наприклад, в грудні 2018 року, коли це було вкрай логічно та очікувано. Тому питання присудження трибуналом невідкладних заходів, які сьогодні обговорюються Україною в трибуналі, слід добре обґрунтувати. Бо вже до кінця травня трибунал має ухвалити рішення. Але точно можна сказати, що Росія зараз в доволі жорсткій ситуації, бо вона змушена імітувати дотримання міжнародного морського права. Адже має величезний торгівельний флот і не може просто так відкидати конвенцію та рішення трибуналу», – додав він.

Нагадаємо, сьогодні адвокат Джонатан Гілберт під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі заявив, що у там заперечили твердження Росії щодо, буцім, провокативної поведінки українських суден біля Керченської протоки 25 листопада.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 20:14 :22