Новини » Суспільство 10 травня, 2019, 10:25
Оксана Муха: Не віриться, що я – Голос країни
Оксана Муха. Фото каналу «1+1»
Оксана Муха. Фото каналу «1+1»

Йдучи на зустріч із переможницею цьогорічного «Голосу країни» Оксаною Мухою, навіть і гадки не мала, що знову доведеться згадувати про вибори. А довелося-таки, бо суперфінал 9-го сезону пісенного шоу припав на вечір нервозного і тривожного 21 квітня, коли озвучували перші екзитполи щодо другого туру президентських виборів…

Нагадаю, що виборювали першість Оксана Муха зі Львова (команда Dan Balan), Карина Арсентьєва з Кам’янки-Дніпровської (команда Потапа), Вікторія Олійник з Кам’янець-Подільського (підопічна MONATIK) та Андрій Хайат зі Знам’янки (підопічний Тіни Кароль).

На першому етапі шоу залишила Вікторія, на другому – Андрій.

За результатами глядацького голосування, перемогла солістка Львівської національної філармонії, співачка і скрипалька Оксана Муха, яку львів’яни добре знають і люблять як невтомного популяризатора творчості американської співачки українського походження Квітки Цісик. Варто, вочевидь, додати, що Оксана – володарка Гран-прі Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки і дуже багато зробила для того, аби про Квітку якомога більше дізналися в Україні. Зокрема, брала участь у проектах «Kvitka: відома і невідома», «Kvitka: два кольори», «Kvitka: на біс!». І на проект «Голос країни» на каналі «1+1» прийшла передусім задля того, щоби розповісти про Квітку. Про це ми говорили з Оксаною напередодні чвертьфіналу «Голосу країни (інтерв’ю можна переглянути тут).

Про емоції вже переможниці шоу, отримання у подарунок квартири, також – всеукраїнський тур з тренером Dan Balan, а ще – про переїзд до столиці і не тільки – далі у розмові для IA ZIKОксана Муха з тренером Dan Balan. Фото каналу «1+1»

Оксана Муха з тренером Dan Balan. Фото каналу «1+1»

«Голосували понад 200 тисяч осіб»

– Розкажіть мені, Оксано, що зараз відчуваєте? Бо в попередній нашій розмові ви говорили, що ні на що не розраховуєте і на жодному етапі не є впевненою, що пройдете далі.

– Я дуже горда за нашу націю. І дуже вдячна всім, хто голосував. Але насамперед все ж говорю про те, що для мене – це перемога нашої нації. Роблю висновок, що ми – українці, що ми хочемо українського, української пісні, котру любимо. Тому для мене ця перемога – величезне щастя, і я дуже рада, що ми саме з Даном (Dan Balan) здобули перемогу. І навіть після закінчення проекту продовжуємо спілкуватися – наставник запросив мене у свій всеукраїнський тур. Це для мене буде неймовірний досвід. Також цей тур – дуже велика відповідальність. А від Дана-наставника – дуже велика довіра, бо в нього є «dance» – клубна музика, а я з абсолютно іншої планети. І він все це намагається поєднати.

– Чи цікавилися, Оксано, загальною кількістю голосів, поданих за вас?

– Мені сказали тільки, що у голосуванні взяли участь понад 200 тисяч осіб. І що ми з Кариною йшли з невеликим розривом.

«Виступатимемо по всій Україні»

– Тепер стосовно туру з Dan Balan. Скільки він триватиме, скільки буде концертів, де саме і, головне, що в програмі?

– Виступатимемо по всій Україні. Заплановано 11 концертів (Чернівці, Ужгород, Львів, Житомир, Бровари, Чернігів, Суми, Харків, Дніпро, Херсон, Одеса). Обов’язково виконаємо пісню «Треба», яку Дан написав спеціально для нашого спільного виступу у фіналі «Голосу країни». Дан ще хотів зробити кілька дуетів, а також мають бути пісні, які я співала на «Голосі країни». Думаю, що це будуть «Ліщина» і «Ворожка», може, щось із Квітки. Але ми ще не визначилися. Дан думатиме, що краще сподобається публіці, яка прийде на концерти, і загалом, як це виглядатиме у контексті його програми.

Оксана Муха під час виступу з тренером Dan Balan. Фото каналу «1+1»
Оксана Муха під час виступу з тренером Dan Balan. Фото каналу «1+1»

«Бажане видають за дійсність»

– Зараз хіба ледачий не обговорює головний приз «Голосу країни» – квартиру у Києві, яку ви отримали – від «Новобудови». Також була інформація, що ту квартиру спонсор поміняв на пентхаус на останньому поверсі багатоповерхівки.

– Саме так. Коли я приїхала, аби отримати ключі від квартири, мені повідомили, що підготували сюрприз – замість трикімнатної квартири запропонували двоповерховий пентхаус. Там є одна велика кімната і кухня внизу, де можна спати і готувати їсти, а вгорі – повністю відкрита площа, з якої є вихід на чудову терасу. І от тут, власне, буде добре мені зустрічатися з музикантами, робити репетиції.

– А звукоізоляція?

– Є ізоляція. Ми нікому не заважатимемо.

– Ну… Ви в тій ситуації чините не як хазяйновита жінка, мама, а як музикант.

– Так! Бо чудово розумію, що перспектива перебування у цій квартирі – дуже далека, тому що потрібно ще дуже добре попрацювати, щоби заробити на ремонт і доведення помешкання до ладу. А тут, у Львові, щойно-щойно (я стільки років над цим працювала!) моя домівка доходить до довершення. І ми із сином, можливо, до кінця року переселимося туди. Тут у Данилка є друзі, тут – родина (тато, бабця, дідо, братчики, сестрички), яких він дуже любить, які формують його світогляд. І йому тут комфортно. Коли він у мене буде трохи доросліший і самостійніший (не знаю, де він навчатиметься згодом, бо сам прийматиме рішення) і якщо захоче до Києва, то ми з ним у цій квартирі удвох чудово помістимося. Але це буде тільки тоді, коли я відчуватиму, що в Києві йому добре.

– Я чому, власне, про це запитую, бо деякі ЗМІ, начебто з вашої, Оксано, подачі, подають інформацію про ваш переїзд до Києва – вже як доконаний факт.

– Та ні… Це бажане видають за дійсність. Я хочу, щоби довкола мене були люди з правильними думками, правильного напряму, тобто це мають бути люди, з яким ти спілкуєшся однією мовою і є на одній хвилі, з якими відновлюєшся, бо можеш їм допомагати, а вони – тобі. Оце будує моє коло, моє товариство. А Львів – це взагалі тема окремої розмови, бо інших таких міст я не знаю! І це найкраще місто в усьому світі! Емоційно – моя Україна тут, тут я підзаряджаюся, живлюся. Коли станеться так, що у Києві в мене буде стільки ж, як у Львові, друзів та однодумців, з якими я матиму про що спілкуватися, з якими є добре, то чому ні? Крім того, повторюю, мені потрібно зробити лад у новій квартирі, і я не знаю, через скільки це відбудеться.

Обидві сторони медалі

– Принагідно хочу запитати, як шоубіз український загалом і львівський, зокрема, поставився до того, що ви перемогли у «Голосі країни»?

– Мене привітали друзі – Назар Савко, «Піккардійська Терція», Павло Табаков, , Наталя Карпа, Марія Бурмака… Ніна Матвієнко написала вітальне смс-повідомлення. Дуже багато музикантів привітали, бо радіють за мене. Також я розумію, що є люди, котрі незадоволені моєю перемогою. Взагалі я не думаю, що існує у житті ситуація, яка має тільки «одну сторону медалі». Завжди хтось тебе підтримує, а хтось – ні. Я читала й позитивні відгуки, й негативні. І стараюся на негативних не акцентуватися.

Оксана Муха. Фото каналу «1+1»
Оксана Муха. Фото каналу «1+1»

«Відчути одне одного»

– Повертаючись до розмови про вашого тренера, а тепер – колеги. Можливо, щось вже напрацьовуєте з Даном на час після турне? Чи наразі так, як є?

– У творчості важко щось спрогнозувати, бо творчість – це процес, який треба відчути. Пісню треба вміти зробити… Ми мусимо з Даном спробувати ще разом поспівати, відчути одне одного. Тільки тоді буде зрозуміло що до чого. Мені здається, що ми саме зараз, у турі, й зможемо це зробити. І я говорю, що дуже цього б хотіла, бо Дан дуже мені імпонує. Його світогляд мені до душі. Мені подобається, як він ставиться до людей. Жодного разу не бачила його ображеним, не чула, щоби він когось критикував, щоби з кимось сварився. Були ситуації, коли Дан був незадоволений тим, що відбувалося, але він настільки делікатно, толерантно, водночас дуже переконливо висловлював свою думку. Чинив тільки так! Це дуже важливо.

Про симпатії і тренерів

– Я дивилася всі випуски «Голосу країни» і склала собі враження, що ви дуже потоваришували з Андрієм Хайатом. Чи мені це здалося?

– Я дуже тепло ставилася до всіх. А з Хайатом склалася така ситуація, напевно, через те, що він також мав ідею популяризувати українську пісню, також тримався за неї. Напевно, нас це і зблизило. Я щиро вболівала за цього хлопця, бо в нього – дуже цікавий вокал. Він ще дуже юний і серед своїх однолітків пропагує українську народну пісню. І мене це дуже підкуповує.

– А тренери як сприйняли вашу перемогу? Тіна, наприклад? Дівчина ж з характером! А тим паче, що мала у попередні роки в своїй команді переможців.

– Мені на проекті не склалося з Тіною ані поспілкуватися, ані навіть привітатися. У кожного тренера й учасника був дуже щільний графік. Отже, те, що бачили глядачі на сцені під час трансляції «Голосу країни» – оце і є наше спілкування. Я бачила шалене розчарування Тіни, коли пішов Хайат... І я знаю, що Потап за мене вболівав. Хоча його підопічна Карина абсолютно заслуговувала на перемогу. З великою повагою до мене ставився й Монатік. І Хочу сказати про те, що голосування справді було чесним.

«Пропозицій – шквал»

– Чи можете сказати, що після «Голосу країни» збільшилася кількість пропозицій на концерти?

– Зараз тих пропозицій – шквал. Звідусіль. Як завжди, дуже багато пропозицій на благодійні концерти.

– А з-за кордону не надходило запрошень?

– Дуже активізувалася діаспора. Попередньо плануємо на День незалежності їхати до Канади та Америки.

– Говорите у множині. А «ми» – це хто?

– В Америці живе Юрій Карпенко, мій гітарист, який приєднається до мене. От з ним і працюватимемо.

Оксана Муха. Фото каналу «1+1»
Оксана Муха. Фото каналу «1+1»

«Публіка хоче експериментів»

– А ще що?

– Зараз я перебуваю у тихому очікуванні – побачу, як відбуватиметься робота з Даном. А Дан мені допомагає вокально знайти ще якусь, іншу, манеру співу. Він вивів мене за рамки мого співу піснею «Треба». І зараз ми з ним шукаємо, як мій вокал ще може «працювати», чим ще може бути цікавим, але щоби ми не втрачали суті. І я дуже хочу, щоби Дан мені допоміг. Люди завжди чекають змін. І який би ти не був хороший, яких би гарних не співав пісень, публіка завжди хоче експериментів. Думаю, що саме з Даном нам це вдасться зробити.

– Ви говорите зараз про окрему програму?

– Якщо не вийде програма, то він принаймні скерує мене в якесь русло, в якому я ніколи не перебувала. Людина з абсолютно іншого світу, людина абсолютно інших уподобань, смаків… Думаю, це буде цікаво. І ще важливим є те, що Дан не хоче мене змінювати – для мене це дуже дорого.

«Син зрозумів, як все було непросто»

– Як родина сприйняла вашу перемогу у «Голосі країни»? Що казав син?

– Данило надзвичайно пишається мною. Думаю, що для нього це не просто факт, що мама перемогла. Він, мені здається, у тому віці, коли «будується», зрозумів, як все було непросто, і це дуже важливо. Мабуть, зараз усвідомив, як часом важко добиватися того, чого ти хочеш, і наскільки треба, зціпивши зуби, не зраджувати себе і йти своїм шляхом.

– А чи не розповідав, як поставилися до вашої перемоги його однокласники?

– Я запитувала Данила про це. І він сказав, що його всі вітали, а одна дівчинка навіть поцьомала. А в їхньому віці поцілунок у щічку – щось дуже особливе, а не просто привітання. І він дуже зворушений.

– Як він переносив за цей час розлуки з вами, адже ви майже увесь останній час, коли відбувався конкурс «Голос країни» та й після того, – постійно у Києві…

– Нам було трохи важко. Я сумувала. Він мені часто снився уночі. Та й узагалі важко заснути не знаючи, як він заснув. Данило залишався з моїми батьками, а вони для нього – ще одні мама і тато. У мене дуже потужний тил! Пригадую момент, коли я мала затриматися у Києві на цілий тиждень. Навіть довше. І попросила, щоби друзі його до мене привезли – щоби ми були разом. А Данило, котрий за час «Голосу країни» встиг багато чого побачити і зрозуміти, сказав: «Знаєш, мамо, ти ж матимеш репетиції, будеш зайнята. Я ліпше залишуся тут, біля сестрички з братиком. Чи до тата поїду в гості. Я вдома зачекаю, поки ти звільнишся». Тобто він отаке рішення прийняв, хоча дуже-дуже хотів приїхати до Києва. Отже, все розуміє і поважає обставини.

– Чи зробив вам якийсь подарунок на честь перемоги?

– Приїхав з квітами – купив три чайні троянди. І з тими кремовими квітами мене вітав.

Оксана Муха. Фото каналу «1+1»
Оксана Муха. Фото каналу «1+1»

Фрагментарна хвиля

– Як емоційно себе почуваєте після отакого високого злету? Я аж ніяк не зменшую вагомості вашої творчості до «Голосу країни», бо вас любили, дуже добре сприймали. Але! От такий пішов розголос, отака, всеукраїнська слава… Випробування тією славою не боїтеся?

– Я би хотіла лишитися такою, як є. Насправді я не прокидаюся щоранку з думкою, що перемогла. Думаю про це лише тоді, коли бачу ролики «Голосу країни» і розмовляю з журналістами. А коли думаю про пісні, коли я з друзями, то взагалі про це не згадую. І не хочу, щоби це якось впливало на моє життя. Але якщо людям довкола оця перемога впливає на те, щоби мене більше любити й шанувати, то нехай. А для мене… Хочу, щоби знайомства з музикантами на «Голосі країни» сприяли мені у творчому розвитку. Оце і все.

– Я говорила про те, що довкола популярної на певному етапі людини, коли вона в ореолі слави, як правило, з’являється дуже багато сумнівних і непотрібних, зайвих людей.

– Зараз далися чути дуже багато людей, котрих я дуже давно не чула. Але це приємно. Зрештою, на мою думку, це фрагментарна хвиля, коли згадали одне про одного, а потім знову забули. Єдине, що мені справді зараз важко, це коли дивляться на мене знизу догори. Оце неприємно. Наприклад, просять про селфі з дуже великим побоюванням. А ми ж – просто люди! Моя перемога – це просто крок вперед, і вона була б неможливою без підтримки глядачів. Я працювала, щоби перемогти. Бо кожен, хто працює, з часом обов’язково матиме певні досягнення і перемоги. Тобто просто треба працювати. А я… Якою була, такою й лишилася. Дуже хвилююся і дуже сподіваюся, що Господь буде до мене добрий і посилатиме тих людей, котрі не дадуть мені можливості зійти з дороги, з правильного шляху.

«Прошу розуміння!»

– Щось, можливо, хотіли ще сказати?

Так. І це для мене дуже важливо. Виявляється, є дуже багато людей, котрі живуть вузьким своїм світом. Колись, у дитинстві, я думала, що поїду з татом до Америки і відразу знайду Квітку Цісик. Якби мені тоді сказали, як це складно, я б не зрозуміла. Це правда! А деякі люди тепер думають, що коли я вчасно не відповідаю на дзвінок, не відписую відразу ж або не маю можливості відвідати якийсь захід, то просто не хочу... І дуже-дуже за це на мене ображаються! Той обсяг інформації та кількість людей, які зараз, в тій секунді, з’явилися в моєму житті, забирають дуже багато часу. То прошу розуміння! Я з усіма-усіма хотіла б зустрітися. Всіх люблю і всіх поважаю. Але фізично бракує часу!

Р.S. Коли матеріал готувався до друку, стало відомо, що Президент України Указом №188/2019 «Про відзначення державними нагородами України» присвоїв Оксані звання «заслужена артистка України».

Щирі вітання!

Тетяна Козирєва,
для IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 22:27 :56