Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 528 Читать эту новость на русском

25 травня очікуємо на рішення про звільнення українських військових, – Зеркаль про Трибунал

Заступниця глави МЗС, голова делегації України в Міжнародному трибуналі Олена Зеркаль

Україна очікує, що Міжнародний трибунал із морського права вже 25 травня ухвалить рішення щодо звільнення 24 українських військових та трьох кораблів.

Про це розповіла заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль після завершення слухань у Трибуналі в Гамбурзі в п'ятницю, повідомляє Укрінформ.

«Ми очікуємо, що 25 травня буде прийнято рішення трибуналу щодо звільнення 3 українських військових кораблів, а також 24 членів екіпажу, і вони повернуться в Україну, де ми їх дуже чекаємо», – сказала дипломат.

За її словами, є всі підстави, що рішення буде на користь України. Адже суд не поставив жодних додаткових питань щодо наданих Україною аргументів та матеріалів.

Судді додали, що представники української делегації добре підготувалися, і судді отримали більшість відповідей на свої занепокоєння.

Попереднє рішення буде оголошено 25 травня. Далі справа буде розглядатися безпосередньо по суті. Відповідна процедура передбачена Морською конвенцією на підставі Додатку 7 до конвенції, так само, як усі інші справи. Можливість подавати апеляції у даному випадку не передбачена.

Відсутність Росії на слуханнях не вплине на процес. Зеркаль підкреслила, що у Трибуналу «є вся юрисдикція, необхідна, щоб прийняти рішення, навіть незважаючи на те, що російська делегація була відсутня». Так, у 2013 році відсутність російської делегації не вплинула на рішення, пов'язане з ArcticSunrise. Росія зазвичай робить вигляд, що вона ігнорує рішення, визнала заступник міністра. У випадку ArcticSunrise президентом РФ Володимиром Путіним було прийняте рішення щодо надання амністії на підставі внесених змін до російського законодавства.

«Ми не будемо хвилюватися, що російська сторона буде вносити до свого законодавства ще якісь зміни, щоб звільнити наших моряків, для нас найважливіше, щоб хлопці повернулися додому», - зауважила Зеркаль.

Вона підкреслила, що «ми оскаржуємо те, як поводяться з нашими кораблями та з нашими військовими моряками, порушуючи основне, засадниче міжнародне право – імунітет військових кораблів».

У Росії інше бачення подій 25 листопада минулого року, яке вона виклала в Меморандумі, надісланому Трибуналу 7 травня.

Читайте також: Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, – Зеркаль.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News