Новини » Суспільство 152

Не вірю, що зараз Україна отримає транш від МВФ, – виконавчий директор фонду Блейзера

ZIK

Для України дуже важливо отримати черговий транш МВФ у травні. Адже саме цього місяця державі доведеться виплатити близько 1,8 млрд. доларів по взятих раніше кредитах. Однак сумнівно, що зараз Фонд таки виділить ці гроші, оскільки антикорупційну повістку дня було повністю провалено.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Він наголосив: раніше прогнозувалось, що новий транш від Міжнародного валютного фонду Україна отримає у травні. Це важливо, адже зараз держава має повернути Мінфіну США 1 млрд доларів позики. До того ж у нас є зобов’язання і щодо інших кредитів.

«Виходить, що лише у травні Україна має виплатити близько 1,8 млрд. доларів. Тому важливо намагатись продовжувати співпрацю із МВФ. Однак, я не вірю, що зараз ми отримаємо від Фонду ці гроші», – підкреслив Устенко.

Адже, на його думку, Україна «завалила» антикорупційну повістку дня. В останні дні стало очевидно, що відбувається «відкат назад». Зокрема – декриміналізація статті про незаконне збагачення чи сьогоднішній виклик керівника НАБУ Артема Ситника до Генпрокуратури – дуже погані знаки.

Водночас, відповідаючи на запитання, до чого готуватись українцям, якщо держава почне віддавати борги, експерт наголосив: наразі немає серйозних макроекономічних чинників для сильної зміни валютного курсу – ані в бік посилення гривні, ані її послаблення.

«Не відбулось якогось скачка. Для того, щоб гривня укріплювалась, мала б бути серйозна закачка валюти у країну. Наприклад, у вигляді прямих іноземних інвестицій», – зазначив Устенко.

Однак, за його словами, цьогоріч показники надходження інвестицій опустяться до критичного мінімуму – 1,5 млрд. доларів.

«Зараз ми бучимо тимчасове зміцнення гривні. Запевняю, що вже дуже швидко буде певне послаблення, однак сподіваюсь, що НБУ це чітко розуміє і робить так звану стерилізацію ринку» – скуповує залишкову валюту. Він повинен би створювати собі «подушку безпеки» для того, щоб згладжувати будь-які курсові коливання», – пояснив експерт.

Тож, на його думку, до кінця року побачимо часткове послаблення курсу і отримаємо близько 30 грн. за долар.

«Такий курс повністю реальний, якщо не відбудеться нічого поганого. Зокрема, не намагатимуться розхитати ситуації, щоб нашкодити новій команді, яка входить в офіс на Банковій», – резюмував Олег Устенко.

Як повідомлялось, директор департаменту комунікацій Міжнародного валютного Джеррі Райс під час брифінгу 9 травня заявив, що оціночна місія Фонду приїде в Україну у найближчі тижні.

Loading...
Loading...
Loading...