Новини » Світ 10 травня, 2019, 11:11
На МКС доставили біореактор, який вироблятиме їжу і кисень
Міжнародна космічна станція. Фото: NASA
Міжнародна космічна станція. Фото: NASA

Біореактор прибув на космічну станцію 6 травня на вантажному кораблі SpaceX Cargo Dragon. Експеримент передбачає використання одноклітинних водоростей Chlorella vulgaris для перетворення вуглекислого газу, що видихається космонавтами, в кисень і їстівну біомасу.

Зараз реактор проходить випробування на МКС, які дозволять оцінити його придатність для тривалих космічних польотів. Про проект вчені докладно розповіли на 69-му Міжнародному конгресі аеронавтики, пише Naked science.

Очікується, що біореактор буде працювати спільно з фізико-хімічною системою рециркуляції повітря, яка була доставлена ​​на космічну станцію в 2018 році. Ця установка витягує метан і воду з вуглекислого газу в кабіні космічної станції. У свою чергу, водорості в новому біореакторі використовуватимуть залишковий вуглекислий газ для отримання кисню.

Для перетворення вуглекислого газу в кисень і глюкозу за допомогою фотосинтезу водорості поглинають енергію штучного світла, джерела якого розташовані всередині установки.

Водорості також вироблятимуть поживну біомасу, яку космонавти могли б з’їсти. Створення такої їжі з вуглекислого газу дозволить людям брати в космічні подорожі менше продовольства. За оцінками дослідників, приблизно 30% їжі космонавтів можна замінити водоростями, адже у низ високий вміст білка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 00:12 :43