Новини » Політика 10 травня, 2019, 23:07
«Грузинські снайпери»: Горбатюк заявив про фейковість свідчень
ZIK
ZIK

Є підстави говорити, що заяви про «грузинських снайперів» на Майдані – це брехня, адже виклад тих обставин, які давали італійському журналісту, не співпадають із тими доказами, які зібрані в ході слідства і не відповідають слідчим експериментам.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив кервник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Ведуча програми поцікавилась, чи історія з так званими «грузинськими снайперами» і факти, які почали з’являтися через декілька років, не нагадують певну міфотворчість, пан Горбатюк сказав, що будь-яка інформація, не дивлячись на ознаки міфотворчості, пропаганди чи намагання вплинути, перевіряється для того, щоб на доказах показати, чи відповідає вона дійсності.

«Інформація стосовно «грузинських снайперів» після того, як вона вперше вийшла на італійському телебаченні, була взята до уваги. Однак до сьогоднішнього дня люди, які про це заявили, не допитані, не дивлячись на те, що була інформація від адвокатів підсудних «беркутівців», що вони знаходяться у Вірменії. Тобто слідчий направляв клопотання в Італію, а потім у Вірменію, і на сьогоднішній день кажуть, що вони начебто знаходяться в Білорусі», – зазначив Горбатюк.

За його словами, люди, які так емоційно розповідали про вчинення злочину, дотепер не знайшли способу сконтактуватися зі слідчими.

«У нас вже є підстави говорити, що ті пояснення, які вони дали журналістам, не відповідають фактичним обставинам справи. Лише допит може додатково дозволити спростувати або на якусь йоту допускати, що вони щось призабули, щоб зрозуміти обставини і відкинути всі питання. Однак, практика показує, що вони не бажають постати перед слідчим, який знає всі обставини справи і може викрити брехню. Тобто вони не хочуть бути допитаними», – вважає Горбатюк.

Як відомо, 18 лютого 2014 року почалися масштабні жертви серед мітингувальників, а 20 лютого на Інститутській розстріляли декілька десятків учасників протесту.

Захисники екс-«беркутівців» та екс-президента Віктора Януковича схиляють до версії, що правоохоронці також постраждали, а наказ стріляти могли дати лідери Майдану, а не попереднє керівництво України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:46 :25